Srebrne Lwice wygrywają z MKS AZS UMCS Lublin 35:32. Kończąc tym samym udanie sezon. Zajmując w końcowej tabeli rozgrywek piąte miejsce. Najwięcej bramek dla SPR Olkusz rzuciły Paula Masiuda 10 oraz Agata Wcześniak 9. Wszelkie sprawy personalne w drużynie rozstrzygną się do końca miesiąca.

Po porażce w 21. kolejce 1. Ligi kobiet na wyjeździe z SMS ZPRP Płock szczypiornistki SPR-u Olkusz chciały się zrehabilitować przed własną publicznością co im się w pełni udało. Początek spotkania nie zapowiadał końcowego happy endu. Po trafieniu Patrycji Kozak w 5. minucie przyjezdne prowadziły już 2:0 a kilka udanych interwencji w bramce SPR-u Magdaleny Sroki sprawiło że prowadzenie Lublinianek nie było wyższe. Gdy w 18 minucie Paula Masiuda rzuciła bramkę na 9:11 wydawało się że Lwice odzyskują swój rytm, lecz wtedy o sobie przypomniała jedna z najskuteczniejszych zawodniczek MKS-u Katarzyna Jarosz która to ustaliła wynik pierwszej części gry na remis 17:17.

Od początku drugiej połowy to SPR Olkusz nadawał ton grze, szybkie ataki raz za razem kończyły Paula Masiuda i Agata Wcześniak. Zawodniczki z Lublina zniechęcone dobrą postawą gospodyń wyraźnie opadły z sił. Rozszczelniła się też ich defensywa co po rzucie z drugiej linii kapitan Srebrnych Lwic Agaty Wcześniak w 52 minucie skutkowało prowadzeniem 30:24. W końcowych minutach spotkania ciężar gry wzięły na siebie młode wychowanki SPR-u Olkusz: Aleksandra Petlic, Klaudia Zub oraz Laura Nawara to po rzucie tej ostatniej w 57. minucie na tablicy widniał wynik 33:28 i było już jasne że to Olkuszanki zgarną tego dnia komplet punktów. Wynik spotkania na 35:32 rzutem z drugiej linii ustaliła rozgrywająca MKS AZS UMCS Lublin Katarzyna Jarosz. Po wygranej nad "Akademiczkami" z Lublina, SPR Olkusz z 22. punktami zajął 5. miejsce w tabeli 1. Ligi na koniec sezonu 2016/2017. Bezpośredni awans do Superligi wywalczyła Korona Handball Kielce natomiast w barażu o Superligę zagra KPR Ruch Chorzów.

Zawodniczki oraz Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz chciałby podziękować kibicom za głośny i żywiołowy doping w sezonie 2016/2017 byliście wszyscy Państwo prawdziwym "ósmym" zawodnikiem naszej drużyny. Dzisiejsze spotkanie z MKS AZS UMCS Lublin było ostatnia ligową potyczką dla podopiecznych trenera Marcina Księżyka. W następny weekend 20 - 21 maja nasze zawodniczki czeka jeszcze towarzyski XXVIII Memoriał imienia Jana Olszówki o Puchar Burmistrza MiG Łaziska Górne.

11. Sambor Tczew 7. pkt. - Spadek

SPR Olkusz - MKS AZS UMCS Lublin 35:32 (17:17)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 13.05.2017 r. godzina 17:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka - Paula Masiuda 10, Agata Basiak 1, Katarzyna Kantor 2, Natalia Kolonko 2, Paulina Leńczuk 1, Klaudia Zub 3, Laura Nawara 3, Klaudia Wójcicka 4, Agata Wcześniak 9, Dagmara Frączek

Trener: Marcin Księżyk Kary: 2 minuty Karne: 3/2

MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Agnieszka Ziętek - Olga Figiel 4, Aleksandra Raczyńska, Aleksandra Madejczyk, Magdalena Markowicz 5, Anna Tatara, Katarzyna Jarosz 8, Patrycja Szyszkowska 8, Anna Rossa 2, Patrycja Kozak 5, Karolina Wawrzonek, Paulina Mańko

Trener: Izabela Puchacz Kary: 4 minuty Karne: 4/4

Sędziowie: Michał Cieślik, Piotr Oleksyk (Kielce) Widzów: 350

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:2, 10 minuta: 4:6, 15 minuta: 7:10, 20 minuta: 10:11, 25 minuta: 12:13, 30 minuta: 17:17, 35 minuta: 17:20, 40 minuta: 20:21, 45 minuta: 24:22, 50 minuta: 28:24, 55 minuta 32:28, 60 minuta: 35:32

Autor: sprolkusz.pl