Choć już wiadomo, że PGNiG Superliga kobiet nie pójdzie w ślady panów i w sezonie 2017/2018 nie będzie zawodowa, doczeka się istotnych zmian. Dotkną one wszystkich rozgrywek. Nowością będzie m.in. rejestracja klubów oraz wyposażenie hal.

Pierwszą podstawową nowością będzie punktacja, o czym dość szeroko informowaliśmy wcześniej. To wcale nie koniec reform. ZPRP zaproponował pójście o krok dalej. Postawiono na elektronikę. Nie odczujemy tego jednak w trakcie meczu. - Będzie to dotyczyło głównie rejestracji klubów i tym podobnych spraw, które odbywały się za pomocą papierowej formy. Obecnie będzie to przeprowadzane w całości elektronicznie - poinformował Bogusław Trojan.

Sędziowie stolikowi nadal będą wypełniać protokół meczowy ręcznie. Nieco ułatwione zadanie będzie miał z kolei delegat zawodów. - Docelowo będziemy chcieli wprowadzić protokół elektroniczny, ale to jeszcze nie ten etap. Delegat przed meczem nie będzie już siedział i oglądał karty zgłoszeń, lista będzie miała formę elektroniczną generowaną do papieru.

Od sezonu 2017/2018 gospodarz zawodów będzie zobowiązany posiadać na obiekcie sportowym dostęp do sprzętu elektronicznego typu komputer lub laptop z wymaganym oprogramowaniem. Konieczne będzie dysponowanie także drukarką, skanerem i dostępem do Internetu, celem wygenerowania protokołu zawodów.

To wciąż nie koniec. - Jedna zmiana, którą chcemy wprowadzić to właśnie sprawa punktacji, która byłaby taka sama we wszystkich rozgrywkach. Druga dotyczy przepisu gry w piłkę ręczną, który do tej pory zezwalał na wpisanie zawodnika oraz osoby towarzyszącej do końca trwania meczu. Chcemy z tego zrezygnować, tak jak ma to miejsce we wszystkich rozgrywkach europejskich - stwierdził komisarz rozgrywek Bogusław Trojan.

Kiedy te zmiany zostaną zatwierdzone? - W poniedziałek (31 lipca) wyślę to do wszystkich członków zarządu z prośbą, aby w ciągu tygodnia się wypowiedzieli - zakończył Trojan.

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA