W minioną sobotę 30 września na hali Widowiskowo - Sportowej w Bobowej odbył się finałowy turniej XI Mistrzostw Województwa Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych. W zmaganiach kategorii dziewcząt wzięła udział drużyna UKS 9 Olkusz która trenowana jest przez Panią Agatę Wcześniak a występują w niej zawodniczki na co dzień trenujące w SPR Olkusz. Nasze najmłodsze adeptki piłki ręcznej ze Srebrnego Grodu zajęły 3. miejsce w końcowej klasyfikacji. Królem strzelców została Amelia Basara (UKS 9 Olkusz), natomiast najlepszą zawodniczką w drużynie została wybrana Wiktoria Fiołna. Sędzią Głównym był Pan Włodzimierz Łabno. Zmagania zorganizowane były przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.