Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka udanie zainaugurowała rozgrywki pierwszej ligi na hali w Olkuszu pokonując po emocjonującym do granic możliwości spotkaniu drużynę MKS AZS UMCS Lublin 24:23. Najskuteczniejszą zawodniczką Olkuskiej "siódemki" była niezawodna kapitan Agata Wcześniak która aż 8-ktornie pokonywała bramkarki drużyny MKS-u. Trzeba podkreślić że fenomenalny mecz w Olkuskiej bramce rozegrała Aleksandra Petlic która broniła z ponad 50-cio procentową skutecznością.

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin. Olkuską bramkarkę raz za razem nękała skrzydłowa Akademiczek Magdalena Markowicz. W 12. minucie  po rzucie karnym wykonywanym przez Patrycję Szyszkowską było 5:3 dla drużyny przyjezdnych. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie drużyny "Srebrnych Lwic", raz za razem szybkie ataki kończyły Paula Masiuda oraz Agata Wcześniak. To po rzucie tej drugiej w 21. minucie było już 9:6 dla SPR-u. Warty podkreślenia jest bardzo dobry występ w Olkuskiej bramce Aleksandry Petlic ta młoda bramkarka broniąca w dzisiejszym spotkaniu z ponad 50 procentową skutecznością stanowiła w dzisiejszym spotkaniu pewnym punkt drużyny. Wynik pierwszej części gry na 13:11 ustaliła skrzydłowa MKS-u Lublin Katarzyna Jarosz.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia Olkuszanek, szybkie ataki kończyły raz za razem Natalia Kolonko czy Paula Masiuda to po rzucie tej drugiej w 35. minucie na tablicy widniał wynik 16:12 i wtedy licznie zgromadzona tego dnia publiczność na hali przy ulicy Wiejskiej była niemal pewna że to koniec emocji w tym spotkaniu. W 56. minucie po rzucie Patrycji Szyszkowskiej strata Akademiczek do Srebrnych Lwic wynosiła tylko jedną bramkę. Wydawać by się mogło że to przyjezdne wywiozą z naszego miasta komplet punktów. Nic bardziej mylnego pewny rzut z drugiej linii oddała Laura Nawara i SPR prowadził 22:20. Akademiczki próbowały jeszcze ratować wynik spotkania ale na nic się to zdało. To rozgrywająca SPR-u Olkusz Paula Masiuda zadała decydujący cios i ustaliła wynik spotkania na 24:23.

Po nerwowej końcówce komplet 3. punktów został w Srebrnym Grodzie. Zgromadzeni tego wieczora na hali przy Wiejskiej mogli obejrzeć widowisko godne meczy Ligi Mistrzów. Były emocje, walka i dramaturgia oby więcej takich spotkań w Olkuszu. Dziękujemy kibicom że nie zawiedli i licznie tego dnia wspierali głośnym dopingiem "Srebrne Lwice" jesteście naszym ósmym zawodnikiem.

Srebrne Lwice następne spotkanie rozegrają już za tydzień na wyjeździe z drużyną MKS Olimpii Beskid Nowy Sącz. Przed własną publicznością natomiast nasze zawodniczki zaprezentują się 21 października o godzinie 17:00 w spotkaniu z WKPR Wesoła Warszawa. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

SPR Olkusz - MKS AZS UMCS Lublin 24:23 (13:11)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 17:00 7.10.2017 r.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka - Paula Masiuda 5, Natalia Kolonko 6, Klaudia Zub 2, Laura Nawara 2, Klaudia Wójcicka , Agata Wcześniak 8, Irina Łozińska, Julia Mrozowska , Wiktoria Sioła 1, Sandra Bocheńska, Klaudia Łebko

Trener: Marcin Księżyk Kary:  12 minut Karne: 6/4

MKS AZS UMCS Lublin: Nóżka Monika, Gruszecka Katarzyna - Blaszka Agnieszka, Prażmo Aleksandra, Raczyńska Aleksandra, Madejczyk Aleksandra, Pękalska Dorota, Markowicz Magdalena, Kosiorek Magdalena, Jarosz Katarzyna, Suszek Katarzyna, Szyszkowska Patrycja, Nazar Agata, Lasek Jagoda

Trener: Patryk Maliszewski Kary:  14 minut Karne: 4/2

Sędziowie: Mateusz Bryła, Sławomir Kołodziej (Kielce) Widzów: 250

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:2, 10 minuta: 3:4, 15 minuta: 6:5, 20 minuta: 8:5, 25 minuta: 11:8, 30 minuta: 13:11, 35 minuta: 16:12, 40 minuta: 17:14, 45 minuta: 19:16, 50 minuta: 20:18, 55 minuta: 21:19, 60 minuta: 24:23