Srebrne Lwice po dramatycznym spotkaniu uległy MTS Żory 30:31. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły Natalia Kolonko, Klaudia Wójcika Dudek oraz Agata Wcześniak po 6. W 25 minucie spotkania kontuzji prawej ręki uległa Klaudia Wójcicka-Dudek, życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki SPR-u Olkusz. Bramkarkę Żor raz za razem nękała skrzydłowa Lwic Klaudia Wójcicka-Dudek. W 9. minucie  po rzucie karnym wykonywanym przez Agatę Wcześniak było 7:3 dla Olkuskiej drużyny. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie drużyny MTS-u Żory, raz za razem szybkie ataki kończyły Zuzanna Mikosz oraz Justyna Weselak. To po rzucie tej drugiej w 18. minucie na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od 20. minuty ciężar gry na siebie wzięły wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Laura Nawara oraz Klaudia Wójcicka-Dudek, to po rzucie Klaudii mogliśmy się cieszyć z prowadzenia 16:13. Wtedy jednak licznie zgromadzona tego dnia w hali MOSiR-u przy ulicy Wiejskiej publiczność zamarła. Po oddanym rzucie na bramkę Klaudia tak nieszczęśliwie upadła że uległa kontuzji nadgarstka był to koniec spotkania dla Olkuskiej zawodniczki. Wynik pierwszej połowy na 17:13 ustaliła pewnie wykonanym rzutem karnym Agata Wcześniak.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodniczek MTS-u, szybkie ataki kończyły raz za razem Justyna Weselak oraz Zuzanna Mikosz to po rzucie tej drugiej w 51. minucie na tablicy widniał wynik 24:22 dla drużyny przyjezdnej. Olkuszanki próbowały jeszcze ratować wynik ale na nic się to zdało. Rezultat zawodów na 30:31 ustaliła skrzydłowa SPR-u Olkusz Klaudia Łebko.

Srebrne Lwice następne spotkanie rozegrają już za tydzień 18 listopada o godzinie 18:00 na wyjeździe z drużyną KS Otmęt Krapkowice. Przed własną publicznością natomiast nasze zawodniczki zaprezentują się dopiero 9 grudnia o godzinie 17:00 w hitowym spotkaniu z AZS AWF Warszawa. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Bądźcie naszym ósmym zawodnikiem!

SPR Olkusz - MTS Żory 30:31 (17:13)

Hala MOSiR Olkusz ul. Wiejska 1A, godzina 17:00 12.11.2017 r.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka - Paula Masiuda 3, Natalia Kolonko 6, Klaudia Zub 3, Laura Nawara 2, Klaudia Wójcicka-Dudek 6, Agata Wcześniak 6, Irina Łozińska , Julia Mrozowska , Wiktoria Sioła , Sandra Bocheńska, Klaudia Łebko 4

Trener: Marcin Księżyk Kary:  2 minuty  Karne: 2/1

MTS Żory: Ambroziak Natalia, Matczak Paulina - Mazguła Zuzanna 2, Chroabk Nicole 2, Romanowska Nicola 2, Postupalska Natalia 1,Justka Daria 1, Busk Andżelika 1, Mikosz Zuzanna 9, Wojciechowska Ewelina 1, Jakóbczyk Patrycja,Wołczyk Marta 3, Sobczyk Magdalena 1, Weselak Justyna 6, Kowal Patrycja 2

Trener: Bartłomiej Duda Kary: 8 minut  Karne: 3/3

Sędziowie: Mariusz Kałużyny, Krzysztof Musiał (Opolski ZPR) Widzów: 250

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:1, 10 minuta: 7:3, 15 minuta: 10:8, 20 minuta: 12:10, 25 minuta: 15:13, 30 minuta: 17:13, 35 minuta: 18:16, 40 minuta: 19:18, 45 minuta: 22:20, 50 minuta: 22:23, 55 minuta 25:28, 60 minuta: 30:31