Po emocjonującym spotkaniu Srebrne Lwice uległy 30:33 drużynie KPR Ruch Chorzów w spotkaniu 1/16 PGNiG Pucharu Polski. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko po 6. W pierwszej części spotkania urazu kolana doznała zawodniczka naszej drużyny Klaudia Łebko, miejmy nadzieje że uraz okaże się niegroźny i Klaudia szybko wróci do gry.

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki KPR Ruch Chorzów. Olkuską bramkarkę raz za razem nękały zawodniczki Niebieskich Agnieszka Drażyk i Żaneta Lipok. W 9. minucie  po rzucie karnym wykonywanym przez Magdalene Drażyk było 4:2 dla drużyny przyjezdnych. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie drużyny "Srebrnych Lwic", raz za razem szybkie ataki kończyły Klaudia Łebko oraz Paula Masiuda. To po rzucie tej drugiej w 16. minucie było 8:6 dla SPR-u. Warty podkreślenia jest kolejny bardzo dobry występ w Olkuskiej bramce Aleksandry Petlic ta młoda bramkarka broniąca w dzisiejszym spotkaniu z ponad 40 procentową skutecznością pokazuje że zasługuje na miejsce w podstawowej siódemce Olkuskiej drużyny. W 24 minucie po rzucie Klaudii Łebko na tablicy wyników widniał wynik remisowy 12:12, po tym rzucie Klaudia upadła tak nieszczęśliwie że doznała kontuzji kolana i nie mogła już kontynuować gry w spotkaniu. Ta sytuacja wybiła nieco z rytmy Olkuski zespół i dały sobie one rzucić kilka bramek pod rząd. Wynik pierwszej części spotkania 14:17 ustaliła rzutem z "siódmego" metra kapitan SPR-u Olkusz Agata Wcześniak.

Druga część gry lepiej rozpoczęły Srebrne Lwice, celne rzuty z drugiej linii oddały Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko. W 34. minucie po rzucie Klaudii Zub, Olkuszanki traciły do "Niebieskich" tylko jedną bramkę 17:18. Do remisu mogła doprowadzić Agata Wcześniak, lecz nie wykorzystała ona rzutu karnego. Wtedy to dało o sobie znać zmęczenie młodej drużyny SPR-u (cztery wychowanki w pierwszej siódemce) i Chorzowianki odskoczyły w  37. minucie na różnice trzech bramek, 20:17 po rzucie Agnieszki Piotrkowskiej. Na dziesięć minut przed końcem sygnał do ataku dały rzutami z drugiej linii Laura Nawara oraz koła Klaudia Zub, na tablicy widniał wtedy wynik 25:26. Nie wystarczył to jednak na wiele, w 52. minucie po celnie wykonanym rzucie karnym przez rozgrywającą KPR Ruchu Chorzów Magdalenę Drażyk przyjezdne prowadziły już 28:25 i stało się jasne że to one odniosą zwycięstwo i wywalczą tym samym awans do 1/8 PGNiG Pucharu Polski. Wynik spotkania na 30:33 rzutem z drugiej linii ustaliła rozgrywająca SPR-u Olkusz Agata Wcześniak.

W czwartkowy wieczór kibice zgromadzeni na hali przy ulicy Wiejskiej 1A mogli obejrzeć widowisko godne spotkań Superligi. Wszystkich Olkuskich kibiców powinien cieszyć fakt iż po raz kolejny dobre spotkanie rozegrały młode wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz które coraz śmielej poczynają sobie w seniorskim handballu: Julia Mrozowska oraz Klaudia Zub które w starciu z drużyną ekstraklasową rzuciły po 3 bramki. Następne ligowe spotkanie "Srebrne Lwice" rozegrają przed własną publicznością już w nowym roku 21 stycznia o godzinie 17:00, przeciwnikiem będzie drużyna SPR Sośnica Gliwice.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 30:33 (14:17)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 21.12.2017 r. godzina 18:00 (1/16 PGNiG Pucharu Polski)

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka -  Paula Masiuda 6, Natalia Kolonko 6, Klaudia Zub 3, Laura Nawara 2, Agata Wcześniak 5, Irina Łozińska, Julia Mrozowska 3, Klaudia Łebko 5, Sandra Bocheńska

Trener: Marcin Księżyk Kary: 6 minut Karne: 6/3

KPR Ruch Chorzów: Paulina Jaśkiewicz, Renata Kayumova, Karolina Kuszka - Karolina Jasionowska 5, Magdalena Drażyk 9, Marcelina Polańska 1, Viktoria Tyszczak, Agnieszka Piotrkowska 6, Agnieszka Drażyk 4, Natalia Doktorczyk 2, Sandra Kiel 1, Żaneta Lipok 2, Natalia Stokowiec 3

Trener: Jarosław Knopik Kary: 2 minuty Karne: 3/3

Sędziowie: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:3, 10 minuta: 3:4, 15 minuta: 7:6, 20 minuta: 10:8, 25 minuta: 12:13, 30 minuta: 14:17, 35 minuta: 17:18, 40 minuta: 20:21, 45 minuta: 22:24, 50 minuta: 25:26, 55 minuta 26:30, 60 minuta: 30:33