Po jednostronnym spotkaniu szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzone przez trenera Marcina Księżyka pokonały 28:25 na wyjeździe drużynę WKPR Wesoła Warszawa. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły Natalia Kolonko 9 oraz Julia Mrozowska 7.

W sobotnim spotkaniu Warszawianki lekko mówiąc były jedynie tłem dla dobrze dysponowanych Olkuszanek, od pierwszych minut wiadome było która z drużyn zdobędzie tego dnia komplet punktów. Wynik otworzyła celnym rzutem z drugiej linii rozgrywająca Natalia Kolonko. Potem w 17. minucie celnie z 9-ciu metrów na 11:8 rzuciła młoda wychowanka SPR-u Olkusz Laura Nawara która w spotkaniu z WKPR Wesoła rzuciła 4. bramki i pokazała że mimo młodego wieku stanowi już pewny punkt drużyny. Szybkie ataki raz za razem kończyły Julia Mrozowska oraz wyżej wymieniona Natalia Kolonko. Wynik pierwszej połowy spotkania na 19:13 ustaliła Weronika Łyczak, która niedawno zostało sprowadzona do olkuskiego klubu.

Po zmianie stron swoją bardzo dobrą dyspozycję w dniu dzisiejszym potwierdziły Natalia Kolonko oraz Julia Mrozowska, raz za razem nękając bramkarki WKPR Wesoła Warszawa celnymi rzutami czy to z drugiej linii czy też ze skrzydła. W 44. minucie za sprawą celnego rzutu Wiktorii Sioła olkuszanki prowadziły już 23:19. Gdy w 49. minucie Natalia Kolonko wykonała celny rzut z linii siedmiu metrów stało się jasne że to "Srebrne Lwice" zejdą z parkietu w glorii zwycięstwa. Wynik spotkania na 28:25 ustaliła zawodniczka WKPR Wesoła Warszawa Julia Gutowska. W dzisiejszym starciu z Warszawiankami, szczypiornistki SPR-u musiały sobie radzić bez wracającej do zdrowia po zabiegu kontuzjowanej nogi Pauli Masiuda.

Następne ligowe spotkanie "Srebrne Lwice" rozegrają przed własną publicznością 24 marca o godzinie 17:00, przeciwnikiem będzie drużyna UKS Varsovia Warszawa. Ekipa ze Stolicy która obecnie zajmuje miejsce w środku tabeli, już nie raz w tym sezonie napsuła "krwi" drużynom z ligowej czołówki . Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, bądźcie naszym ósmym zawodnikiem!!

WKPR Wesoła Warszawa - SPR Olkusz 25:28 (13:19)

Hala MOSiR ul. Klimatyczna 1, Warszawa godzina 17:00 3.03.2018 r.

WKPR Wesoła Warszawa: Osińska Eliza, Nowicka Aleksandra - Kubrak Rachela, Skoczeń Patrycja 5, Chmielecka Anna 2, Gutowska Julia 7, Nosecka Katarzyna 2, Robak Aleksandra 1, Korcz Edyta 4, Malinowska Angelika 2, Mierzejewska Joanna 1, Andrzejewska Paulina 1

Trener: Mirosław Robak Kary:  8 minut  Karne: 1/1

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka - Magdalena Barczyk 1, Natalia Kolonko 9, Klaudia Zub 1, Laura Nawara 4, Agata Wcześniak 1, Julia Mrozowska 7, Wiktoria Sioła 3, Weronika Łyczak 2

Trener: Marcin Księżyk Kary: 2 minuty  Karne: 4/3

Sędziowie: Arkadiusz Filipiak, Tomasz Filipiak (Siemichocze) Widzów: 50