Po raz kolejny historia wydarzyła się na naszych oczach. Młodzieżowe drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w komplecie zdobyły tytuł Mistrzyń Małopolski w Beach Handballu, na stałe zapisując się do kroniki Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Środę 24 czerwca w Klubie zapamiętamy na długo! 

Od planów do realizacji marzeń

Jeszcze kilka tygodni temu raczej nikt nie zakładał, że z końcem miesiąca będziemy mogli z dumą skandować „Mistrz, Mistrz SPR!”. Dzięki tytanicznej pracy Marka Góralczyka – Dyrektora ds. Współpracy z Zagranicą i Piłki Ręcznej Plażowej, beach handball w naszym kraju zaczął stawać się coraz bardziej popularną dyscypliną. Większe grono odbiorców sprawiło, że i w małopolskim środowisku szczypiorniaka postanowiono spróbować. Zbigniew Podolski – prezes MZPR razem ze swoimi współpracownikami zapalili zielone światło dla piłki ręcznej na piasku, zachęcając do gry wszystkie kluby na co dzień rywalizujące na parkietach. Pandemia koronawirusa wbrew pozorom miała ułatwić popularyzację plażowej odmiany szczypiorniaka, którego życie zatrzymało się w połowie marca. Beach handball ma być letnią kontynuacją przedwcześnie zakończonego sezonu i jednocześnie okazją do spróbowania czegoś zupełnie nowego.

  

- Nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Trenerzy jednomyślnie wyrazili chęć uczestnictwa w zmaganiach, zawodniczek również nie trzeba było długo namawiać. Hale zamieniliśmy na piasek, który jak pokazały wydarzenia z ostatnich godzin mocno nam sprzyja – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Faktycznie, w Klubie pomysł przenosin na piasek błyskawicznie zyskał aprobatę – tak samo szkoleniowców, piłkarek, jak i ich rodziców. Cała społeczność SPR-u uznała, że nic lepszego niż gra na świeżym powietrzu w tym trudnym dla sportu czasie nie mogło się przytrafić. Dzięki ogromnej życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, na czele z Panią Dyrektor Maridą Zoń, mogliśmy skorzystać z obiektu przy ul. Legionów Polskich. Oczywiście przygotowanie boiska zajęło nam kilka ładnych dni i „parę”złotych, ale i tak ambitny plan udało się zrealizować w sensownym terminie, który pozwolił na odbycie kilkunastu jednostek treningowych na piasku. Od samego początku było widać, że zamiana parkietu na pachnący wakacjami piasek sprawiła młodym zawodniczkom dużą frajdę. 

- Oglądanie beach handballu na ekranie monitora dawało tyle satysfakcji, że musieliśmy spróbować. Jako trenerzy mieliśmy pewne obawy, że dziewczyny nie do końca będą potrafiły przestawić się na zasady obowiązujące na plaży. Okazało się jednak, że zupełnie niepotrzebnie szukaliśmy problemów tam, gdzie ich nie było. Wszystkie drużyny właściwie w ciągu kilku zajęć w dużej mierze opanowały sztukę gry na piasku – zaznacza szkoleniowiec Kamil Zawada.

Sam turniej dostarczył wielu pozytywnych emocji. Dla nas organizacja zmagań o Mistrzostwo Małopolski na piasku była czymś zupełnie nowym i zarazem docenieniem starań związanych z popularyzacją piłki ręcznej plażowej. W minioną środę przy ul. Legionów Polskich gościliśmy nie tylko małopolskie drużyny, ale także znakomite osobistości z handballowego środowiska. Od pierwszego meczu był z nami Zbigniew Podolski – Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, a na juniorską rywalizację dotarł sam Marek Góralczyk – Dyrektor ds. Piłki Ręcznej Plażowej w ZPRP, który na rzecz beach handballu działa od ponad 20 lat! Te odwiedziny oraz pochwały za organizację turnieju, to dla nas wielka nobilitacja i zarazem dowód na to, że było warto!

- To były pierwsze mistrzostwa województwa, tym większa satysfakcja z potrójnego zwycięstwa naszych zespołów. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty – przyznaje z radością wiceprezes Polak.

Wspólny sukces!

Przy okazji niedawnych zmagań na piasku o prymat w Małopolsce, podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły nasz projekt. 

Po pierwsze – jeszcze raz wielkie słowa uznania i wdzięczności kierujemy pod adresem Dyrekcji oraz pracowników Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu – za przychylność, życzliwość i wyrozumiałość. Boisko to nie wszystko, trzeba wspomnieć o magazynie na sprzęt oraz gościnność w trakcie turniejowej rywalizacji. Pani Dyrektor, sukcesy naszych zespołów to także sukces Pani i całej ekipy „Budowlanki”.

Kolejne podziękowania kierujemy w stronę Pawła Kondka, właściciela sklepu Pablo Sport. Dzięki wsparciu naszego partnera technicznego wszystkie Młode Lwice mogły zagrać w okolicznościowych chustach, które z pewnością przydadzą się podczas dalszej rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

Nie zapominamy również o Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu, za użyczenie namiotu, pod którym schronienie pomiędzy meczami znalazły zawodniczki wszystkich drużyn. 

I oczywiście tradycyjne „DZIĘKUJEMY” wysyłamy do naszych Sponsorów Strategicznych, dzięki którym każdego dnia możemy spełniać swoje handballowe marzenia: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, ARKOP, ZGH „Bolesław” oraz „BOLTECH”. Potrójne Mistrzostwo Małopolski to nasz wspólny sukces!

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA