Pierwsze w historii Młodzieżowe Mistrzostwa Małopolski w piłce ręcznej plażowej Dziewcząt przejdą do historii jako turniej kompletny. Nie dość, że mieliśmy przyjemność bycia gospodarzem tej imprezy, to jeszcze nasze zespoły w komplecie sięgnęły po tytuł najlepszych ekip w województwie. 

Tym razem to nie będzie tekst pt. „okiem redakcji”. Głos oddajemy wyłącznie szkoleniowcom mistrzowskich drużyn, którzy podsumowują potrójny sukces swoich podopiecznych.

KAMIL ZAWADA (trener Juniorek)

- Przede wszystkim cieszę się, że turniej został zorganizowany. Wiele osób przyczyniło się do tego sukcesu - od strony ekonomicznej po sportową. Po występie Juniorek można było zauważyć, że piłka ręczna plażowa dla wszystkich zespołów jest tylko uzupełnieniem halowej odmiany. Przed Mistrzostwami Małopolski mieliśmy tylko cztery jednostki treningowe na piasku. Myślę, że poznanie podstawowych zasad, którymi rządzi się beach handball oraz dobra sprawność fizyczna zawodniczek były wystarczające żeby na podwórku regionalnym odnieść historyczny sukces. Jestem przekonany, że kolejne treningi sprawią, że zawodniczki będą się coraz pewniej czuły na piasku i szukały więcej szans w tak zwanych rzutach spektakularnych premiowanych dwoma punktami. Emocje meczu o pierwsze miejsce zdecydowanie na wysokim poziomie, o czym świadczyła ogromna radość po zwycięstwie.

PATRYCJA GŁĄBIK (trenerka Juniorek Młodszych)

- Nigdy nie jest łatwo zacząć, a nasz pierwszy sprawdzian poza gierkami wewnętrznymi, to od razu był mecz o Mistrzostwo Małopolski. Dziewczyny zaczęły nerwowo, brakowało im też trochę szczęścia pod bramką rywalek, dlatego na przerwę zeszły przegrywając. Byłyśmy świadome z trenerką Nowak, że umiejętnościami nie ustępujemy zespołowi z Wilczysk, wszystko miało rozegrać się w głowach. Krótka pauza pozwoliła nam wrócić do walki o zwycięstwo. Druga połowa przebiegała już po naszej myśli, zawodniczki odzyskały radość z gry i dzięki temu doprowadziły do remisu. Shoot outy to po części loteria, ale nie do końca, bo wszystko można wypracować. Czasu do nauki nie mieliśmy zbyt dużo, ale jak się okazało wystarczająco aby dzisiaj cieszyć się z tytułu, który uprawnia nas do gry dalej o mistrzostwo kraju. Na pewno skorzystamy z okazji i zrobimy co w naszej mocy, aby dotrzeć jak najdalej w turniejowej drabince.

MONIKA PASTWA (trenerka Młodziczek 2006)

- Ostatni czas to totalna huśtawka nastrojów. Najpierw przymusowa przerwa spowodowana koronawirusem, potem powrót do zajęć na parkiecie, a tuż przed wakacjami coś zupełnie dla nas nowego. Beach handball do tej pory mogliśmy oglądać tylko na ekranie, a tutaj same dostałyśmy szansę aby wyjść na piasek. Czy miałam jakieś obawy związane z plażówką? Raczej nie, bo wiem na co stać moje dziewczyny. Zespół tworzą ambitne zawodniczki, wspólnie nie boimy się żadnych wyzwań. Dlatego o powodzenie tego projektu byłam spokojna. Wystarczyło kilka jednostek treningowych abyśmy wskoczyły na poziom, który na tę chwilę wystarczył do zdobycia Mistrzostwa Małopolski. Z jednej strony to dużo, ale z drugiej zdaję sobie sprawę z tego, jaka otworzyła się przed nami szansa. Zaczynając przygodę z plażówką po cichu liczyliśmy na to, że będziemy mogli ją kontynuować przez całe wakacje i jak widać, właśnie tak się stało. Przed nami kolejne emocje i okazja do zdobycia pięknych wspomnień.

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA