Mimo że to dopiero początek wakacji, najmłodsze szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz letnie zgrupowanie mają już za sobą. Podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2008 i 2009 oraz dziewczynki z Akademii Piłki Ręcznej przez tydzień w Busku-Zdroju trening łączyły z aktywnym wypoczynkiem.

Ostatnie półrocze było niezwykle specyficzne. Z początkiem marca sportowy świat przegrał z koronawirusem, zawieszone zostały wszystkie rozgrywki oraz zajęcia treningowe. Dopiero z początkiem maja w ramach „odmrażania” sportu mogliśmy wrócić do jako takiej normalności. Pierwsze treningi po powrocie odbywały się głównie pod gołym niebem, z czasem możliwy stał się powrót na parkiet. 

- Planowanie obozu w Busku zaczęliśmy dużo wcześniej, niż na świecie zaczęła się pandemia. Oczywiście liczyliśmy się z tym, że będziemy musieli odwołać rezerwację, ale po cichu wierzyliśmy także, że sytuacja epidemiologiczna w kraju unormuje się do tego stopnia, że nie trzeba będzie zmieniać chociaż wakacyjnych planów – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Wszyscy mocno ściskali kciuki za powodzenie misji pod nazwą „Busko-Zdrój 2020”. Wszak obóz to idealna okazja nie tylko do treningu, ale i integracji klubowej społeczności. 

- To prawda. Na obozy czeka się długie tygodnie. Dziewczyny żyły tym wyjazdem od dawna, ja jako trener również, bo możliwość przeprowadzenia dwóch jednostek treningowych w ciągu dnia to dobry aspekt szkoleniowy – zaznacza trenerka Głąbik.

Ostatecznie, udało się! Dzień po zakończeniu roku szkolnego w Busku zameldował się komplet 21 zawodniczek, nad którymi opiekę poza Patrycją Głąbik sprawowała też Katarzyna Krawczyk. Rolę Kierownika wyjazdu pełniła natomiast Monika Pastwa.

- Spełniliśmy wszelkie wymogi, dlatego z dużą radością jechaliśmy do Buska. Na miejscu wszystko przebiegało zgodnie z planem, gospodarze obiektów stanęli na wysokości zadania. W spokoju i czując się bezpiecznie mogliśmy cieszyć się tym czasem – przekonuje Monika Pastwa.

Podczas obozu Lwiątka nie mogły narzekać na nudę. Trenowały z dużą intensywnością i jeszcze większym zapałem. Do dyspozycji miały halę sportową oraz boiska na otwartej przestrzeni. Nie zabrakło zajęć na piasku, bo w końcu jak pokazały niedawne Młodzieżowe Mistrzostwa Małopolski, Olkusz beach handballem stoi. Nadmiar energii obozowiczki mogły wyładować też w trakcie spacerów, które w takim miejscu jak uzdrowiskowe Busko były niejako obowiązkiem i zarazem regeneracją sił. Tradycją zgrupowań są również plebiscyty na najczystszy pokój, czy oficjalne przyjęcia do grona szczypiornistek. I oczywiście czas spędzany na integracji – wieczory gier planszowych, łamigłówek czy zajęć taktycznych. Niczego nie zabrakło.

- To był naprawdę aktywny i pożyteczny tydzień. Tego nam wszystkim było trzeba. Dziewczyny tworzą naprawdę zgrany zespół, a takie wyjazdy jeszcze bardziej budują atmosferę i tworzą tzw. „team spirit”. Myślę, że ten obóz będzie początkiem pięknych rzeczy i chwil, które dopiero przed nami – kończy z satysfakcją Patrycja Głąbik.

Z tygodniowego pobytu w Busku przygotowaliśmy materiał filmowy - zapraszamy do oglądania TUTAJ!

SPR Olkusz (PK)

 

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA