FOTORELACJE SPROLKUSZ

W sezonie 2020/2021 I-ligowe rozgrywki czeka prawdziwa rewolucja. Jesienią na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi zobaczymy najprawdopodobniej aż 29 drużyn podzielonych na trzy grupy. SPR Olkusz prowadzony przez trenera Kamila Zawadę zagra w Grupie B.

Pandemia koronawirusa nie tylko przerwała sportową rywalizację, ale także wymusiła zmiany w kontekście wyglądu tabel. Zgodnie z decyzją o przyznaniu awansów liderom oraz braku spadków, powiększyło się grono zespołów aspirujących do gry w I Lidze. Jak wiemy z szansy promocji do elity zrezygnowali triumfatorzy poprzedniego sezonu, a więc Sambor Tczew oraz Korona Handball Kielce. W obu przypadkach powód był ten sam – brak odpowiedniego budżetu. Ekipy z Tczewa i Kielc ponownie zagrają na tym samym poziomie co Srebrne Lwice, jednak los, a tak naprawdę położenie geograficzne sprawiło, że olkuszankom nie będzie dane zmierzyć się ani z jednym, ani z drugim z wymienionych zespołów.

SPR decyzją władz ZPRP został przyporządkowany do Grupy B, tzw. „południowo-zachodniej”. W stawce łącznie znalazło się dziesięć drużyn. Wśród nich są starzy dobrzy znajomi, z którymi Lwice grały o punkty w minionej kampanii: SPR Gliwice, Karkonosze Jelenia Góra, KS Cracovia 1906, Zgoda Ruda Śląska, AZS AWF Handball Wrocław oraz MTS Żory. Dodatkowo rywalami podopiecznych trenera Zawady będą: ChKS PŁ Łódź, UKS Dziewiątka Legnica oraz rezerwy Ruchu Chorzów

- Większość przeciwniczek jest nam znana, ale to wcale nie oznacza, że mamy patent na wygrywanie. Wręcz przeciwnie. W każdym zespole, także w naszym dojdzie zapewne do zmian kadrowych i na dzisiaj ciężko wyrokować jak to wszystko będzie wyglądać, kto szybko zacznie aspirować do podium, a kto będzie bronił się przed spadkiem – komentuje zestawienie grupy trener Zawada.

Trudno się nie zgodzić ze szkoleniowcem Srebrnych Lwic, które przygotowania do nowego sezonu rozpoczną z początkiem sierpnia. Do tego czasu zawodniczki mają wolne od wspólnych zajęć, trenują indywidualnie. Podobnie sytuacja wygląda w innych klubach. Na dzisiaj wiadomo także, że w nowej kampanii w barwach SPR-u nie zobaczymy już Natalii Kolonko oraz Patrycji Jałowickiej. Z gry na rzecz macierzyństwa zrezygnowała Klaudia Wójcicka-Dudek, niepewna jest również sportowa przyszłość przyszłej maturzystki Zuzanny Żur, która od września chce się mocniej przyłożyć do czekającego jej w maju egzaminu dojrzałości. O nowych twarzach w zespole Lwic na razie głośno nie mówimy, prosząc kibiców o cierpliwość i wyrozumiałość. 

- Nadchodzący sezon będzie przejściowy. Tak duża liczba drużyn w I Lidze to efekt pandemii. Nie chodzi tylko o ilość awansów i brak spadków, ale także o względy finansowe. Bliższe wyjazdy to dobra wiadomość dla klubowych budżetów . Ja osobiście liczę na utrzymanie liczebności zespołów, że nikt się nie wycofa przed samym startem rozgrywek – zaznacza Kamil Zawada.

Obecnie trwają ostatnie konsultacje związane z faktycznym wyglądem sezonu w I Lidze. O zasadach awansów i spadków poinformujemy po ukazaniu się oficjalnego komunikatu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Podział na grupy w I Lidze Kobiet:

GRUPA A:

SPR Arka Gdynia, MKS PR URBIS Gniezno, KS Kościerzyna, MTS Kwidzyn, MMKS Jutrzenka Płock, SMS ZPRP I Płock, SMS ZPRP II Płock, JTC AZS Poznań, SPR Sambor Tczew

GRUPA B:

KPR Ruch II Chorzów, SPR Gliwice, MKS Karkonosze Jelenia Góra, ChKS PŁ Łódź, KS Cracovia 1906, UKS Dziewiątka Legnica, SPR Olkusz , KS Zgoda Ruda Śląska, AZS AWF Handball Wrocław, MTS Żory

GRUPA C:

SPR JKS Jarosław, MKS Karczew, Korona Handball Kielce, MKS AZS UMCS Lublin, SMS ZPRP III Płock, KS APR Radom, AZS Uniwersytet Warszawski , KS AZS AWF Warszawa, UKS Varsovia Warszawa , WKPR Wesoła Warszawa 

 

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA