Z końcem czerwca młodzieżowe drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz zdominowały Mistrzostwa Małopolski w piłce ręcznej plażowej i dzięki temu w komplecie awansowały do dalszej fazy zmagań o Mistrzostwo Polski. Beach Handball w naszym kraju dopiero się rozwija, dlatego organizacja kolejnych rund nie należy do łatwych. We wtorek jednak Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej przy ZPRP wydała komunikach z przybliżonymi terminami turniejów półfinałowych i finałowych.

Znamy już nowe daty zmagań 1/2 finału w kategoriach Juniorek i Juniorek Młodszych. Pierwsze na piasek wyjdą dziewczęta z młodszego rocznika. - Turnieje półfinałowe planujemy rozegrać w okresie pomiędzy 28-31 lipca, a turnieje finałowe w okresie pomiędzy 11-14 sierpnia– czytamy w oficjalnym komunikacie. Oznacza to, że olkuszankom oraz innym kandydatkom do krajowych medali przyjdzie rywalizować nie w weekend, a w tygodniu. - Taka propozycja pozwoli nam na uniknięcie kolizji z turniejami PGNiG Summer Superligi, z OOM, a także pozwoli trenerkom i trenerom reprezentacji U16 na dodatkowy przegląd kadr i ewentualne dodanie do reprezentacji wyróżniających się zawodników/czek – zaznacza Marek Góralczyk, Dyrektor ds. piłki ręcznej w ZPRP. 

Nowy termin zmagań Juniorek Młodszych niestety nie jest najlepszy. Wszystko przez okres wakacyjny. Podopieczne Patrycji Głąbik i Agaty Nowak korzystają z wolnego od szkoły i treningów, mając na uwadze, że pierwotnie turnieje półfinałowe miały odbywać się w połowie sierpnia. - Jeśli będziemy musieli zagrać, a wszystko na to wskazuje, to oczywiście postaramy się skompletować jak najlepszą kadrę. Niestety już teraz wiem, że nie wszystkie dziewczyny będą w stanie urwać się z wypoczynku by wyjść na piasek i zagrać o finał – przekonuje Patrycja Głąbik.

Co przyniosą najbliższe godziny zobaczymy, do piątku bowiem zainteresowane kluby (Mistrzowie Województw) mogą zgłaszać swoją gotowość do gry. Na tę chwilę nieznane jest również miejsce rozgrywania turnieju – to również uzależnione jest od ilości zgłoszeń i szerokości geograficznej pretendentów do tytułu.

Zgodnie z najnowszymi decyzjami, tydzień później na piaskowe boiska wyjdą Juniorki. W tej kategorii półfinały zostały zaplanowane na dni 4-7 sierpnia (także w środku tygodnia), a miejscem rywalizacji dla drużyn z południa Polski będą albo Mysłowice, albo Kąty Wrocławskie. Zarówno na Śląsku jak i Dolnym Śląsku potencjalni gospodarze turniejów dysponują dwoma boiskami, co w tym przypadku jest niby sprawą kluczową. Ale... - Do końca tego tygodnia powinniśmy poznać wszystkich potencjalnych uczestników półfinałów i wtedy określimy ostateczną formułę rozgrywania zawodów półfinałowych. Jeśli okaże się, że do rozegrania półfinałów, ze względu na liczbę drużyn, wystarczy jedno boisko to wtedy zapytamy wszystkich uczestników czy są zainteresowani zorganizować turniej półfinałowy i na jakich warunkach finansowych – czytamy w komunikacie z 14 lipca. Jak widać, tutaj też może się jeszcze sporo zmienić. O wszystkim zadecyduje ilość zgłoszeń.

- Powstało małe zamieszanie, ale nie ma się co obrażać, tylko sumiennie podejść do swoich obowiązków. Nie po to wykonaliśmy dużą pracę infrastrukturalną i sportową, aby teraz zakończyć przygodę niejako walkowerem. Będziemy gotowi na wtedy, na kiedy dostaniemy oficjalne zaproszenie na turniej – komentuje szkoleniowiec Juniorek Kamil Zawada, który podobnie jak trenerka Głąbik ma obecnie spory ból głowy nad skompletowaniem optymalnej kadry.

W komunikacie na próżno szukać informacji dotyczących ewentualnych turniejów półfinałowych dla Młodziczek. Wiele wskazuje więc na to, że podopieczne Moniki Pastwy sięgając po prymat w Małopolsce uzyskały bezpośredni awans do imprezy finałowej, datowanej na 28-30 sierpnia w Koszalinie. W tym przypadku też dojdzie do ciekawej sytuacji. - Do 29 sierpnia mamy przewidziany obóz w Rewalu. Jeśli termin Mistrzostw zostanie utrzymany, a my faktycznie zagramy od razu w finałach, to przemieścimy się pod wskazany adres. Na pewno nie przepuścimy takiej okazji – zaznacza trenerka Pastwa. 

Pełna treść komunikatu Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej dostępna jest TUTAJ!

SPR Olkusz (PK)

Kalendarz Wydarzeń

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Telefon: +48 600343111
E-mail: spr@sprolkusz.pl 
Strona WWW: www.sprolkusz.pl

ul. Floriańska 2
32-300 Olkusz, Małopolska
POLSKA