DZIECI. Inauguracja dla Holandii

09:00 07.11.2022

Na inaugurację Małopolskiej Ligi Dzieci, w Olkuszu doszło do starcia Hiszpanii z Holandią. Niech nikogo nie zmyli nazewnictwo drużyn, bo przypomnijmy, że z racji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się na początku przyszłego roku w Polsce i w Szwecji, najmłodsze zespoły zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, swoje zmagania prowadzą pod flagami uczestników nadchodzącego mundialu, którzy w styczniu powalczą o awans do strefy medalowej w krakowskiej Tauron Arenie. Olkuskie Lwiątka symbolicznie reprezentują Hiszpanię, a w barwach Holandii w tym sezonie grają szczypiornistki Pałacu Młodzieży Tarnów.

Wynik 10:23 premiuje rywalki, które w sobotę przy Wiejskiej w pełni zasłużyły na zwycięstwo. Już premierowe akcje pokazały, kto w tym spotkaniu jest faworytem. Po kilkudziesięciu sekundach i dwóch bramkach najskuteczniejszej w weekend Hanny Maj Holenderki prowadziły 2:0. Ze strony gospodyń odpowiedziała także najaktywniejsza w zespole Katarzyny Krawczyk Oliwia Chudzik, jednak przyjezdne ponownie za sprawą Maj oraz trafień Antosi Gawłowicz, Weroniki Nowak i Olivii Wielgus odskoczyły na sześć goli – 1:7. Drugi fragment pierwszej połowy był już dużo bardziej wyrównany, oba zespoły zaczęły grać bramka za bramkę, więc do przerwy obowiązywał rezultat 5:12. Po stronie gospodyń oprócz wspomnianej na wstępie Oliwii Chudzik, do siatki „Oranje” trafiły również Lena Gliwińska, Maryla Henkel oraz Ada Knopik.

Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. Scenariusz boiskowych wydarzeń niemal identyczny do tego z pierwszych 20 minut. Zaczęła Chudzik, jednak kolejne minuty ponownie należały do podopiecznych trenera Tomasza Śmieszka. Trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Ola Bieleń, a że w ślad za nią poszły także jej inne koleżanki, to na półmetku drugiej połowy Hiszpania przegrywała już 6:18. I znowu mała powtórka z rozrywki – druga faza drugiej części wyrównana, gdzie na gola jednej drużyny, druga odpowiadała swoim. Ostatecznie końcowa syrena obwieściła wygrają Holandii 23:10 i punkty pojechały do Tarnowa.

Pierwsze koty, za… hiszpańskie płoty. W drugiej kolejce Małopolskiej Ligi Dzieci olkuszanki wybiorą się do Krakowa, gdzie zagrają z… Macedonią Północną, czy po prostu z tamtejszym Krakowiakiem. Spotkanie zgodnie z terminarzem zaplanowano na sobotę 19 listopada.