DZIECI. Pełna dominacja Lwiątek

19:14 10.01.2021

W sobotnie przedpołudnie do gry o punkty wróciły podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2008 i 2009. Dziewczęta występujące w grupie Dzieci nie dały żadnych szans swoim rówieśniczkom z Tarnowa, wygrywając w okazałych rozmiarach 26:8. Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie Lwiątek została Marzena Noga, która aż jedenaście razy wpisała się na listę strzelczyń. Cały zespół zasłużył jednak na pochwały, bo rewanż na rywalkach, z którymi olkuszanki na wyjeździe triumfowały raptem jedną bramką wypadł bardzo okazale.

Od samego początku spotkania było widać, że gospodynie mają ogromną ochotę na efektowne zwycięstwo. Dobrze broniły, wyprowadzając przy tym zabójcze kontrataki. Właśnie w taki sposób Lwiątka wypracowały solidną przewagę, która rosła z minuty na minutę. Tarnowianki natomiast miały spory problem z wykończeniem swoich akcji. Często gubiły piłkę, a jeśli już znajdowały się w dogodnej pozycji, to albo nie trafiały w światło bramki, albo czujna na linii była Anna Gamrot. Premierowe trafienie przyjezdne (po wcześniej trzech niewykorzystanych rzutach karnych) uzyskały dopiero w 11. minucie. Wcześniej straciły cztery gole. Ich autorkami były: Maja Patycka, Marzena Noga, Wiktoria Małysa i Julia Bylica. Po trafieniu na 4:1 olkuszanki odgryzły się pięcioma bramkami, z których cztery zdobyła niezawodna wspomniana wcześniej Marzena Noga. W końcówce pierwszej połowy miejscowe jeszcze mocniej wyśrubowały wynik, na przerwę schodząc z pokaźną zaliczką i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku w grze obronnej.

Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. Olkuski zespół nadal kontrolował wydarzenia błyszcząc w szybkim ataku, które albo kończyły się celnymi rzutami, albo rzutami karnymi, z których większość Lwiątka wykorzystały. W bramce dobrą zmianę dała Oliwia Woszczek, godnie zastępując broniącą na wysokim procencie skuteczności Anię Gamrot. Tarnowianki w drugich 20 minutach trafiły pięciokrotnie i ostatecznie nie złamały dwucyfrowej bariery. Ostatnie akcje już zdecydowanie dla zespołu trenerki Głąbik. Spotkanie zamknęły Julia Bylica z MVP meczu Marzeną Nogą. A później już tylko radość ze zwycięstwa i utrzymania statusu niepokonanych. Lwiątka znajdują się w naprawdę wysokiej dyspozycji.

– Solidnie pracujemy na treningach, aby wciąż stawać się coraz lepszym zespołem. Cieszę się, że Dziewczyny walczą i starają się grać to co ćwiczymy i o czym sobie mówimy na odprawach. W tej drużynie drzemie duży potencjał, a jeszcze bardziej budujące są obrazki z zajęć, w trakcie których widać pełne zaangażowanie. To dobrze rokuje i jednocześnie pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku – komentuje Patrycja Głąbik.