I LIGA. Końcówka przygotowań

10:00 21.09.2022

Dobiega końca okres przygotowawczy Srebrnych Lwic do sezonu 2022/2023. Dla podopiecznych Marcina Księżyka był on najdłuższy z całej I-ligowej stawki, bowiem olkuszanki w premierowej kolejce nowej kampanii zaliczyły przymusową pauzę z racji nieparzystej ilości drużyn. W sobotę, w meczu z Karkonoszami Jelenia Góra pierwsza weryfikacja formy i odpowiedź na pytanie w jakim miejscu są obecnie szczypiornistki SPR-u.

I LIGA. Końcówka przygotowań
I LIGA. Końcówka przygotowań
I LIGA. Końcówka przygotowań

Do regularnych zajęć Lwice wróciły w połowie sierpnia. Po trzech jednostkach treningowych na bieżni lekkoatletycznej olkuszanki wyruszyły na zgrupowanie do nadmorskiego Rewala, gdzie przez dziewięć pełnych dni pracowały nad siłą i wytrzymałością. Po powrocie do Olkusza trener Księżyk zmniejszył nieco obciążenia, co nie zmienia faktu, że nasze zawodniczki trenowały codziennie z wyłączeniem weekendów. Tradycyjny trening urozmaiciły dwie gry kontrolne – obie wyjazdowe i obie z wymagającymi rywalami. Lwice gościły w Gliwicach i Żorach. W obu przypadkach lepsze okazywały się gospodynie, ale za każdym razem w grze olkuszanek dało się znaleźć sporo pozytywów. Praca nad elementami, które jeszcze do niedawna szwankowały ma przynieść wymierne efekty już w trakcie spotkań o punkty.

Kadra SPR-u w porównaniu do poprzedniego sezonu została jeszcze mocniej odmłodzona. Na liście zgłoszonej do krajowej centrali widnieje piętnaście nazwisk. Z klubem pożegnała się bramkarka Aleksandra Nowicka, która skorzystała z oferty Koszalina, występującego na co dzień w żeńskiej PGNiG Superlidze. Niezwykle udane poprzednie miesiące zaowocowały transferem 22-latki do elity. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów! Problemy zdrowotne sprawiły natomiast, że z gry musiała zrezygnować Anna Andrzejczyk. 24-letnia rozgrywająca Srebrnych Lwic w końcówce minionej kampanii nabawiła się urazu kolana, który wyklucza Ją z gry na kilka, jeśli nawet nie na kilkanaście miesięcy. Aniu, życzymy szybkiego powrotu na parkiet! W najbliższych tygodniach na boisku nie zobaczyły również Kamili Pietruszki, Julii Polakowskiej oraz Natalii Stach. Wszystkie postanowiły na jakiś czas zawiesić swoją przygodę z handballem, stawiając na naukę (studia oraz przygotowania do matury).

Jeśli natomiast chodzi o zyski Srebrnych Lwic, to do pierwszego zespołu z drużyny Juniorek zostały włączone: bramkarka Amelia Poczęsny, rozgrywająca Amelia Basara oraz skrzydłowa Eliza Faryńska. Całe trio sumiennie przepracowało okres przygotowawczy i teraz czeka na debiut w I Lidze, który kto wie, może nastąpi już w sobotę?!

Tak więc po raz pierwszy od bardzo dawna (jeśli nawet nie pierwszy raz od początku działalności SPR-u) kadra I-ligowej drużyny w całości będzie złożona z wychowanek klubu. To dowód na to, że szkolenie w Olkuszu przynosi zamierzony efekt, a oprócz chęci do pracy wśród naszych zawodniczek nie brakuje także talentu. To będzie wyjątkowy sezon, w którym Olkusz będzie miał swoją prawdziwie „Srebrną” reprezentację.

O ile w kadrze zawodniczek doszło do kilku roszad, o tyle sztab szkoleniowy nie zmienił się w porównaniu do ubiegłego sezonu. Funkcję pierwszego trenera pełnić będzie Marcin Księżyk, a w prowadzeniu zespołu w roli asystenta pomagać mu będzie Patrycja Głąbik. Grzegorz Wowra – doświadczony fizjoterapeuta oraz niezastąpiony dobry duch zespołu także zostaje w naszych barwach.

KADRA SPR OLKUSZ na sezon 2022/2023 w I LIDZE KOBIET:

1. Amelia POCZĘSNY
3. Nikola SOŁOŚCIUK
4. Magdalena BARCZYK
5. Wiktoria SIOŁA
6. Julia MROZOWSKA
7. Oliwia BŁASZCZYKIEWICZ
8. Wiktoria KOZYRA
14. Eliza FARYŃSKA
15. Vanessa NOWAK
17. Oliwia BARTUSIK
18. Oliwia SOŁOŚCIUK
20. Karolina HERIAN
21. Amelia BASARA
55. Aleksandra ZUB
99. Emilia JANUSZEK

I TRENER: Marcin KSIĘŻYK
II TRENER: Patrycja GŁĄBIK
FIZJOTERAPEUTA: Grzegorz WOWRA

SPR Olkusz (PK)