I LIGA. Znamy terminarz na przyszły sezon!

16:00 05.08.2022

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedstawił terminarze rozgrywek kobiecej I Ligi na sezon 2022/2023. Srebrne Lwice wzorem ubiegłej kampanii zagrają w stawce drużyn występujących w Grupie B. Jedenaście zespołów zmagania o punkty rozpocznie w weekend 17/18 września. Olkuszanki na parkiet wyjdą tydzień później (w pierwszej kolejce zaliczą pauzę). Na Wiejską przyjadą Karkonosze Jelenia Góra.

I LIGA. Znamy terminarz na przyszły sezon!
I LIGA. Znamy terminarz na przyszły sezon!
I LIGA. Znamy terminarz na przyszły sezon!

Względem poprzedniego sezonu w gronie uczestników I-ligowych zmagań nastąpiły zmiany. Sportowy awans zaliczyły piłkarki Ruchu Chorzów. „Niebieskie” co prawda z początkiem czerwca przegrały w „Turnieju Mistrzyń” awans do PGNiG Superligi z Gnieznem, jednak po decyzji działaczy Spółki Superligi, chorzowianki obok Galicjanki Lwów zostały włączone do gry w elicie, która w nadchodzącym sezonie liczyć będzie dziesięć, a nie jak do tej pory osiem zespołów.

Są też jednak nieco smutniejsze historie niż ta z Ruchem w roli głównej. O tym, o czym mówiło się już od kilku miesięcy ostatecznie stało się przykrym faktem. Zasłużona dla handballowego środowiska Zgoda Ruda Śląska z powodów ekonomicznych musiała wycofać się z gry na poziomie I Ligi. Grupę rozgrywkową z B na C zmieniono Chojeńskiemu Klubowi Sportowemu Łódź. Na zapleczu ekstraklasy zostaje natomiast Wrocław, który od września będzie występował pod nową nazwą – Handball Wrocław. Siły łączą bowiem dwa kluby – dotychczasowy uczelniany AZS AWF oraz mający duże tradycje w sportach drużynowych Śląsk.

Grono uczestników Grupy B obok dobrze znanych: MTS-u Żory, wspomnianych na wstępie Karkonoszy Jelenia Góra, UKS Dzięwiątki Legnica, Sośnicy Gliwice, Otmętu Krapkowice oraz Cracovii, uzupełni aż trzech beniaminków. Drugą ligę na pierwszą już wkrótce zamienią: Victoria Świebodzice, Start Pietrowice Wielkie, a także MKS Kalisz AZS SWWS.

Premierowa kolejka w sezonie 2022/2023 została wyznaczona na weekend 17/18 września. Zagrają w niej:

MKS Karkonosze Jelenia Góra – MKS Victoria Świebodzice
UKS Dziewiątka Legnica – Start Pietrowice Wielkie
MKS Kalisz AZS SWWS – Handball Wrocław
SPR Sośnica Gliwice – MTS Żory
KS Cracovia 1906 – KS Otmęt Krapkowice

Z racji tego, że w każdej serii gier któraś z ekip będzie musiała pauzować, los chciał, że sezon tydzień później zainauguruje SPR Olkusz. Otwarcie nowej kampanii dla podopiecznych Marcina Księżyka nie będzie łatwe, bo na Wiejską przyjadą Karkonosze. Spotkanie zostanie rozegrane w terminie 24/25 września i wiele wskazuje na to, że będzie to standardowo jak na olkuskie warunki – sobota 24 września godz. 17:00. Data oczywiście jeszcze do potwierdzenia w nieco późniejszym terminie. Pierwszy wyjazd Srebrne Lwice zaliczą w kolejnej, trzeciej serii gier, gdzie pojadą do Legnicy.

Pełny terminarz I rundy I Ligi Kobiet Grupy B znajduje się TUTAJ oraz na stronie internetowej ZPRP.

SPR Olkusz (PK)