JUNIORKI. Drugi komplet punktów!

22:00 29.01.2022

Po dwóch dniach rywalizacji w Lublinie, której stawką jest awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, Młode Lwice mają na swoim koncie komplet sześciu punktów! W sobotnie popołudnie podopieczne Marcina Księżyka i Patrycji Głąbik pokonały 31:28 MTS Kwidzyn i przed ostatnim, trzecim dniem zmagań w ramach grupy K są liderem tabeli! O tym, czy olkuszanki zapewnią sobie promocję do najlepszej ósemki w kraju zadecyduje niedzielny pojedynek z Koroną Handball Kielce.

Zanim jednak o tym, co przed Młodymi Lwicami, kilka zdań o kolejnym świetnym występie naszego zespołu, tym razem przeciwko rówieśniczkom z pomorskiego Kwidzyna. Po pierwszym dniu turnieju to sobotnie rywalki SPR-u prowadziły w tabeli, bowiem ograły kielczanki różnicą sześciu trafień. Olkuszanki wygrały natomiast z gospodyniami z Lublina trzema golami i z dużym szacunkiem przystąpiły do drugiego spotkania, mając na uwadze jego wagę w kwestii ewentualnego awansu do grona TOP 8.

Gwarantem sukcesu podobnie jak w trakcie inauguracji miała być mądra gra i narzucenie własnego stylu. Udało się, bowiem od samego początku to Młode Lwice prowadziły. Wynik otworzyła Oliwia Bartusik, a na 2:0 podwyższyła Oliwia Błaszczykiewicz. Po dwóch bramkach skrzydłowych, do siatki MTS-u trafiły Vanessa Nowak z Nikolą Sołościuk i tym sposobem po pięciu minutach SPR miał trzy bramki w zapasie (4:1). Kwidzynianki nie dały za wygraną i w 9. minucie obowiązywał remis 5:5. Po golu Patrycji Drewnik ponownie do głosu doszły olkuszanki. Dwukrotnie Karolina Herian, z rzutu karnego Vanessa Nowak oraz Nikola Sołościuk na nowo odzyskały przewagę dla Młodych Lwic (9:5). I tym razem ekipa z Pomorza zebrała się w sobie i zaczęła odrabiać straty, choć tym razem do pełni szczęścia nieco zabrakło. Syrena kończąca pierwszą połowę zaprosiła oba zespoły na przerwę przy wyniku 13:12 dla Olkusza.

MTS potrafił jednak wyrównać chwilę po wznowieniu. 13:13, później 14:14, 15:15 i 16:16. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 37. minuty. Następnie Młode Lwice odzyskały wszystkie swoje największe atuty, z których ponownie zrobiły użytek. Przewaga na parkiecie i przede wszystkim na tablicy znowu zaczęła rosnąć. Aleksandra Zub i Julia Polakowska zapewniły Młodym Lwicom prowadzenie 19:16. Jeszcze lepiej rezultat zaczął wyglądać między 47. a 49. minutą, kiedy to olkuszanki na przestrzeni 120 sekund zdobyły pięć kolejnych trafień. Dwa razy w tym fragmencie Marię Pentek pokonała Ola Zub, a po golu dołożyły Wiktoria Kozyra, Vanessa Nowak i… bramkarka Emilia Januszek, która trafiła rzutem przez całe boisko. 27:20 – tak wysoko w tym meczu SPR jeszcze nie prowadził, a że do końca spotkania pozostawało 11 minut, to szanse na drugi triumf Młodych Lwic urosły do wielkich rozmiarów.

Jak można się było tego spodziewać, to wcale nie był koniec wielkich emocji. Kwidzynianki zdawały sobie bowiem sprawę z tego, że nie mają nic do stracenia i zdecydowały się na ostatni zryw w trakcie tej potyczki. Czasu było jednak zbyt mało na skuteczną pogoń. Ambitna gra wystarczyła do częściowego zniwelowania strat. Ostatecznie pewne swego Młode Lwice wygrały 31:28 i do osiągnięcia celu, jakim jest awans do przedostatniej rundy walki o krajowe medale pozostał im już tylko jeden krok.

Jeden, ale jakże ważny i trudny krok, bowiem olkuszanki w niedzielne przedpołudnie, na zakończenie zmagań w Lublinie, w hali Globus pamiętającej wielkie momenty kobiecego handballu, zmierzą się z Koroną Handball Kielce, która odbudowała się po piątkowej porażce z Kwidzynem, w sobotę nokautując gospodynie z MKS-u. Zwycięzca meczu zapewni sobie pierwsze miejsce w grupie K i będzie miał prawo organizacji kolejnej rundy Mistrzostw Polski, czyli zgarnie wszystko. Istnieje także prawdopodobieństwo, że przegrany pożegna się walką o medale. Pierwszy gwizdek w tym jakże ciekawie zapowiadającym się spotkaniu punktualnie o godz. 10:00.