JUNIORKI MŁODSZE. Oliwa sprawiedliwa!

15:00 07.12.2022

To co nie udało się przed tygodniem na własnym parkiecie z Koroną Handball Kielce, udało się w Tarnowie z Pałacem Młodzieży. Juniorki Młodsze 2006 prowadzone przez Monikę Pastwę, po kolejnym niezwykle zaciętym spotkaniu tym razem wygrały jedną bramką, więc los oddał olkuszankom to, co niejako zabrał im kilka dni wcześniej.

Tarnowianki dzień przed tym, gdy Młode Lwice uległy Koronie, wyjechały z Olkusza z kompletem punktów za zwycięstwo nad drugą, młodszą drużyną SPR-u i z pewnością liczyły na to, że i przy następnej próbie także zgarną pełną pulę, szczególnie że grały na własnym terenie.

Do przerwy rzeczywiście wiele wskazywało na to, że gospodynie idą po kolejne trzy oczka, bo lepiej weszły w mecz, tylko raz straciły prowadzenie na rzecz olkuszanek i najważniejsze – po dwóch kwadransach prowadziły 17:14. Z drugiej jednak strony widząc serducho, jakie w swoje poczynania na boisku wkładały Młode Lwice, można było snuć tezę, że po zmianie stron jeszcze wiele może się zdarzyć.

I zdarzyło się, choć początek drugiej połowy, wzorem tej pierwszej ze wskazaniem na miejscowe. Pałac Młodzieży po golu Aleksandry Leśniak prowadził 19:15, ale i to nie złamało przyjezdnych, które w kilka kolejnych minut, dzięki skuteczności Zuzanny Pawłowskiej, Aleksandry Rasiak oraz Patrycji Łabudy doprowadziły do wyrównania 22:22. Później ponownie lepszy moment w wykonaniu tarnowianek i po trzech bramkach z rzędu MKS miał trzy trafienia w zapasie – 25:22. Skoro podopieczne Marty Świątek-Węc mogły rzucić małym hurtem, to czemu niby wychowanki trenerki Pastwy, nie miałyby podwoić tego wyniku? No właśnie, czemu?! Jak postanowiły, tak zrobiły! Przez dziesięć minut pomiędzy 43., a 53. olkuszanki trafiły sześciokrotnie, a do tego tak uszczelniły obronę, że rywalki nie mogły w tym czasie ani razu znaleźć sposobu na Julię Czarnotę.

Tym sposobem od stanu 25:22, zrobiło się 25:28, co zupełnie przewróciło do góry nogami dotychczasowy scenariusz tego spotkania. Po stronie gości serce znalazło porozumienie z rozumem, czego zabrakło miejscowym. One ewidentnie zgubiły rytm, zaczęły popełniać błędy, za które ostatecznie zapłaciły wysoką cenę i to pomimo dobrej w swoim wykonaniu końcówki, kiedy to straty zniwelowały z czterech, do jednej bramki. Na więcej zabrakło już czasu, albo inaczej… Na więcej nie pozwoliły już Młode Lwice, które to zwycięstwo dające ogrom satysfakcji dosłownie wyszarpały swoim przeciwniczkom.

Podsumowując: mając w pamięci wydarzenia z trzeciej kolejki i stawiając je w parze z sobotnim starciem w Tarnowie można odwołać się do starej sportowej prawdy, że… „oliwa sprawiedliwa”.

Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie SPR-u była Zuzanna Pawłowska, autorka 9 goli. Tylko jedno trafienie mniej zaliczyła skrzydłowa Ola Rasiak.