JUNIORKI MŁODSZE. Podwójny weekendowy triumf!

14:30 25.01.2021

W miniony weekend na parkiet wyszły obie drużyny SPR Olkusz rywalizujące w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych. Podopieczne Patrycji Głąbik i Moniki Pastwy mają powody do zadowolenia. Zarówno „jedynka” jak i „dwójka” dopisały do swoich kont po trzy punkty, za zwycięstwa z Gościbią Sułkowice oraz Pałacem Młodzieży Tarnów. Szczególnie mocno cieszy wygrana młodszego zespołu, który utarł nosa rywalkom z Tarnowa. W Sułkowicach Młode Lwice odniosły natomiast planowy triumf, fetując siódme zwycięstwo w siódmym ligowym pojedynku.

SPR I OLKUSZ
I to właśnie od wizyty w hali Gościbii rozpoczynamy weekendowe podsumowanie wydarzeń. Pierwsze fragmenty mogły wskazywać na pogrom, bowiem po 11 minutach olkuszanki prowadziły 6:0. Na wstępie trzy bramki zdobyła Nikola Sołościuk, a miejscowe odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem Kamili Światłoń. Wynik dla gospodyń wyglądał jeszcze gorzej po kwadransie, kiedy przygrywały już 1:11. Kolejne bramki dla przyjezdnych to zasługa choćby Oliwii Błaszczykiewicz, czy Vanessy Nowak. Na szczęście dla samego widowiska sułkowiczanki w końcu zaczęły grać lepiej i przede wszystkim skuteczniej. Delikatny sygnał do ataku po stronie KS-u dała Małgorzata Kowalczyk i dzięki solidniejszej końcówce, na przerwę obie ekipy zeszły przy 8-bramkowej przewadze gości.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza. Gościbia choć chciała, to nie bardzo mogła, natomiast lider tabeli ponownie odjechał. Do 45 minuty Młode Lwice podwoiły przewagę względem pierwszej części, po trafieniu wyróżniającej się na skrzydle Oliwii Bartusik prowadząc już 26:10. Trenerka Głąbik zaczęła mocno rotować składem, co jak się okazało miało wpływ na ofensywne poczynania olkuskich szczypiornistek, bowiem przez drugi kwadrans po zmianie stron rzuciły raptem cztery gole. Inna sprawa, że gospodynie ponownie odzyskały wigor, w końcówce nieco poprawiając rezultat i niwelując stratę do 14 goli.

Najskuteczniejszy w sobotę w olkuskim zespole okazał się duet Oliwia Bartusik – Nikola Sołościuk. Obie zawodniczki uzyskały po sześć trafień. Dotychczasowa liderka drużyny w ataku Wiktoria Kozyra tym razem do sędziowskiego protokołu wpisała się czterokrotnie.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH

KS Gościbia Sułkowice – SPR I Olkusz 17:31 (8:16)

Gościbia: Babiak – Kowalczyk (5), Piwowarska (3), Konieczkowicz (3), Światłoń (3), Jankowicz (2), Kowenicka (1), Kisielewska, Bochenek, Stokłosa.

SPR I: Januszek – Bartusik (6), Sołościuk (6), Kozyra (4), Herian (3), Nowak (3), Błaszczykiewicz (3), Basara (2), Sidor (2), Faryńska (1), Polakowska (1), Sarota, Stach, Stanisławska, Dubaj, Sawicka.

SPR II Olkusz
W ślad za swoimi bardziej doświadczonymi koleżankami dzień później poszły również podopieczne Moniki Pastwy, które biorąc pod uwagę sytuację w tabeli sprawiły sporą niespodziankę. Olkuszanki pokonały znacznie wyżej notowane rywalki i co warte podkreślenia, zrobiły to jak najbardziej zasłużenie. Już do przerwy przyjezdnym grunt palił się pod nogami, choć przy jednej bramce straty, wszystko było do nadrobienia. Ale w drugiej odsłonie olkuszanki zagrały na jeszcze wyższym poziomie, co pozwoliło im powiększyć przewagę i utrzeć nosa przeciwniczkom.

Tarnowianki przy Wiejskiej prowadziły do 26. minuty i zdecydowanie za wcześnie uwierzyły, że mecz wygra się sam. Później z każdą następną akcją do głosu zaczęły dochodzić Młode Lwice, które zwietrzyły szansę na zdobycie premierowych punktów. Kapitalne zawody rozegrała Wiktoria Fiołna – autorka 9 goli. Zaraz po przerwie wsparła ją inna zawodniczka z rocznika 2005 Anna Marszałek, a że na swoim wysokim poziomie prezentowała się również Zuzanna Pawłowska, to im bliżej było końca spotkania, tym gospodynie czuły się na boisku pewniej, skutecznie punktując swoje rywalki. Ostatnie pięć minut to już prawdziwy popis uskrzydlonych olkuszanek stawiających pieczęć na jakże cennej pod względem mentalnym wygranej. Brawo Drużyna!

SPR II Olkusz – MKS PM Tarnów 24:18 (12:11)

SPR II: Wadas, J. Czarnota Fiołna (9), Pawłowska (6), Marszałek (3), Petlic (3), Z. Czarnota (2), Bałazy (1), Dyda, Wojtaszewska, Łabuda, Węglarz, Krupa, Kiełtyka.

MKS: Bajgier – Iwaniec (8), Adamczyk (6), A. Leśniak (3), Wajda (1), M. Leśniak, Klich, Czapla, Kopciuch, J. Leśniak, Hołda, Wentrych, Janas, Nowak, Kasprzykowska.