JUNIORKI. Zwycięskie otwarcie!

10:00 29.01.2022

Juniorki SPR Olkusz udanie rozpoczęły rywalizację w grupie K Mistrzostw Polski. Podopieczne Marcina Księżyka i Patrycji Głąbik w piątkowy wieczór na inaugurację turnieju w Lublinie pokonały w hali XXX LO przy ul. Wajdeloty 12 miejscowy MKS 29:26 i po pierwszym dniu zmagań mają na swoim koncie trzy punkty.

Młode Lwice przez pełną godzinę kontrolowały wydarzenia na boisku, tylko trzy razy w trakcie spotkania remisując. Przez zdecydowaną większość czasu olkuszanki prowadziły – raz wyżej, a raz symbolicznie. Nie zmienia to jednak faktu, że gospodynie ustępowały zawodniczkom SPR-u, przede wszystkim pod względem solidności jeśli chodzi o grę w każdej formacji.

Niezrażone potyczką z renomowanym przeciwnikiem olkuszanki bardzo szybko objęły prowadzenie, a skutecznością w ataku imponowała Vanessa Nowak. Leworęczna rozgrywająca Młodych Lwic w pierwszej połowie aż dziewięciokrotnie trafiła do siatki MKS-u, w znacznym stopniu przyczyniając się do wyniku 18:14 na korzyść pełniących rolę gości olkuszanek. Dobrą robotę w ofensywie wykonały także Nikola Sołościuk z Aleksandrą Zub, a oprócz tego zespół trenerów Księżyka i Głąbik dobrze bronił dostępu do własnej bramki, w której po raz kolejny świetne zawody rozegrała Emilia Januszek.

W drugiej połowie miejscowe szczypiornistki postawiły wszystko na jedną kartę i w 41. minucie po golu Angeliki Kowalskiej doprowadziły do remisu 20:20. Równowaga na tablicy wyników obowiązywała jeszcze siedem minut później, przy stanie 22:22. Ostatnie fragmenty pojedynku ponownie pod dyktando Młodych Lwic, które wytrzymały ciśnienie związane z debiutanckim meczem w turnieju, a bramki Karoliny Herian, Zuzanny Krupy i Julii Polakowskiej przesądziły o wygranej SPR-u!

Najskuteczniejszą zawodniczką w olkuskiej ekipie, głównie dzięki fantastycznym pierwszym dwóm kwadransom została autorka dziesięciu trafień Vanessa Nowak.

Piątkowe zwycięstwo nad drużyną z Lublina, to pierwszy krok w drodze po marzenia, czyli awans do najlepszej ósemki w kraju! Olkuszanki swoim występem zasłużyły na pochwały, ale jak przekonuje trener Księżyk: – prawdziwe granie dopiero się zaczyna! W słowach szkoleniowca jest dużo prawdy. Dzisiaj o 16:00 kolejna próba charakterów. Młode Lwice podejmą MTS Kwidzyn – zespół, który wczoraj także zainkasował komplet punktów za zwycięstwo 31:25 nad Koroną Handball Kielce.

Transmisja LIVE z hali przy ul. Wajdeloty na kanale Youtube organizatora turnieju pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=uvYMx59FKDY