Zgrupowanie w Rewalu!

20:00 30.08.2022

Nadmorski Rewal był miejscem, w którym 14-osobowa grupa olkuskich szczypiornistek, przygotowywała się do nowego sezonu. To był czas wytężonej pracy, ukierunkowanej na budowanie formy sportowej, którą jesienią Młode Lwice mają zamiar zaprezentować na parkiecie, by skutecznie rywalizować w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego.

Zgrupowanie w Rewalu!
Zgrupowanie w Rewalu!
Zgrupowanie w Rewalu!

Zachodniopomorski Rewal jest dobrze znany naszym zawodniczkom. Dwa lata temu popularny letni kurort odwiedziły drużyny młodzieżowe, a przed rokiem na drugi koniec Polski swoje podopieczne zabrał także trener Marcin Księżyk. Z końcem obecnego miesiąca wróciliśmy nad Bałtyk, by ponownie naładować akumulatory.

Do Rewala w piątkowy poranek, na dziewięć pełnych dni wyjechały Młodziczki pod okiem trenerki Patrycji Głąbik i kierownika obozu Aleksandry Krupy. Jak zwykle główną bazą treningową były obiekty tamtejszego Ośrodka Sportu, gdzie oprócz pełnowymiarowej hali do dyspozycji olkuszanek były również siłownia i bieżnia lekkoatletyczna. Skoro morze, to nie mogło zabraknąć zajęć na piasku.

O ważności obozu w harmonogramie przygotowań do nowego sezonu przekonuje trenerka Młodziczek. – W Rewalu niczego nam nie brakowało. Wszędzie mieliśmy blisko, a warunki do treningów były optymalne. Swoje zrobiło też morze. W wolnych chwilach nie zabrakło wypadów na plażę i regenerację w bałtyckiej wodzie – zapewnia Patrycja Głąbik.

Powrót z północy kraju nastąpił 29 sierpnia. To była pracowita końcówka wakacji. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

SPR Olkusz (PK)