MŁODZICZKI. Pierwszy taki raz!

11:40 15.12.2020

W sporcie sukcesy przychodzą z czasem. Młodziczki 2007, a więc podopieczne Kamila Zawady w tym sezonie nabierają doświadczenia na parkiecie, mierząc się zazwyczaj z drużynami złożonymi głównie ze starszych zawodniczek. Dlatego radość z premierowego zwycięstwa nad UKS Krakowiakiem 85 Kraków 36:33 jest tak szczera i prawdziwa.

To był mecz na „TAK”, w którym olkuszanki w drugiej połowie musiały gonić wynik, ale koniec końców dopięły swego. Początek spotkania wyrównany. Przed upływem 10. minuty gospodynie prowadziły 8:5, ale krakowianki odrobiły straty i od 18. min aż do końca pierwszej odsłony to one były bliżej zwycięstwa. Do przerwy UKS miał trzy bramki zaliczki.

Po zmianie stron Lwiątka zaczęły wybornie, rzuciły pięć bramek z rzędu, z których cztery były autorstwa Victorii Denkes. Rezultat ponownie zaczął premiować olkuszanki (20:18), ale młode szczypiornistki ze stolicy Małopolski wcale nie zrezygnowały z walki o trzy punkty. I dlatego ten pojedynek nabrał jeszcze większych rumieńców. W 42. min krakowianki prowadziły 30:26 i mogło się wydawać, że nie wypuszczą już szansy z rąk. A jednak! Lwiątka dokonały „remontady”. Wierzyły do końca w zwycięstwo, na które ciężko pracowały od początku sezonu. Liderką zespołu została Jagoda Łuszczek, która raz za razem przedzierała się pod bramkę, trafiając do siatki z dużą pewnością. Ekipa trenera Zawady do remisu 30:30 doprowadziła na pięć minut przed końcową syreną, a później w 120 sekund aż pięciokrotnie pokonała bramkarkę Krakowiaka, co przesądziło o upragnionym triumfie dzielnych i ambitnych Lwiątek!

Najskuteczniejszą zawodniczką całego spotkania okazała się Jagoda Łuszczek, która aż 17 razy trafiła do siatki przyjezdnych.

– Duża radość nam towarzyszy, bo wygrywamy po naprawdę zaciętym meczu. Dziewczyny swoją postawą zasłużyły na punkty. Dużo pracujemy, uczymy się handballu, a takie wyniki dodają skrzydeł. Gratuluję całej drużynie – mówi trener Kamil Zawada.