MŁODZICZKI. Podsumowanie 2020 roku

15:50 07.01.2021

U progu Nowego 2021 Roku nie tylko I-ligowa drużyna SPR Olkusz została sklasyfikowana na czele tabeli. Świetne występy na handballowych parkietach w minionych tygodniach mają za sobą także zespoły młodzieżowe w ramach Ligi Małopolskiej. Trzy z czterech ekip również plasują się na szczycie zestawień, a Juniorki już teraz mogą cieszyć się z wojewódzkiego czempionatu. Bliskie podobnego sukcesu są Juniorki Młodsze oraz najmłodsza w stawce drużyna Dziewcząt. Młodziczki natomiast w swojej kategorii wiekowej pewnie usadowiły się na podium i znając ich podejście do swoich boiskowych obowiązków, w następnych próbach postarają się o pozycję wicelidera.

MŁODZICZKI. Podsumowanie 2020 roku
MŁODZICZKI. Podsumowanie 2020 roku
MŁODZICZKI. Podsumowanie 2020 roku

Trzecie młodzieżowe podsumowanie 2020 roku należy do Młodziczek. Wzorem Juniorek Młodszych, Klub w Lidze Małopolskiej w tej kategorii wiekowej reprezentują dwa zespoły. Podobieństw jest więcej, choćby podział na dwa roczniki i co za tym idzie poziom sportowy. Podopieczne Moniki Pastwy mają aspiracje sięgające wicemistrzostwa województwa, natomiast zawodniczki prowadzone przez Kamila Zawadę zbierają bezcenne doświadczenie, które ma zaprocentować w następnej kampanii.

MŁODZICZKI
Olkuska „jedynka” z przytupem weszła w obecny sezon w siostrzanym pojedynku wysoko pokonując swoje o rok młodsze koleżanki. Prawdziwą kanonadę Lwiątka urządziły sobie w ramach drugiej kolejki, kiedy to przy Wiejskiej lanie zebrała nowosądecka Dwójka. Równie okazale SPR I triumfował na wyjeździe z UKS Krakowiakiem. Schody zaczęły się w dwóch teoretycznie najtrudniejszych sprawdzianach. W tym przypadku teoria rzeczywiście zamieniła się w praktykę. W starciu z Pałacem Młodzieży podopieczne trenerki Pastwy musiały gonić wynik. Dzięki efektownej końcówce olkuskim szczypiornistkom udało się wyrównać, a zaraz potem lepiej wytrzymały próbę nerwów, zgarniając dwa punkty po wygranej serii rzutów karnych z ekipą z Tarnowa. Mniej powodów do radości Lwiątka miały po spotkaniu z pierwszą drużyną Kusego. Krakowianki w Olkuszu odniosły przekonujące zwycięstwo o czym świadczy końcowa różnica bramkowa. Dziesięć trafień to sporo. Mały rewanż nasze piłkarki wzięły tuż przed przerwą świąteczną, kiedy to w hali rywalek ograły „dwójkę” Kusego. To było niezwykle ważne zwycięstwo w perspektywie walki o drugie miejsce w tabeli. Obecnie zajmuje je PM Tarnów, jednak olkuszanki do przeciwniczek tracą tylko dwa punkty, mając w zanadrzu do rozegrania zaległy mecz z Cracovią, która do tej pory uchodzi za outsidera rozgrywek. Na półmetku zmagań sytuacja Lwiątek wygląda obiecująco i jeśli zespół trenerki Pastwy utrzyma dobrą dyspozycję, to w następnych tygodniach możemy być świadkami miłych dla nas rozstrzygnięć! Trzymamy kciuki!

Małopolska Liga Młodziczek 2020/2021 – komplet dotychczasowych wyników:

SPR I Olkusz – SPR II Olkusz 33:5 (7:3)
SPR I Olkusz – UKS Dwójka Nowy Sącz 55:3 (24:3)
UKS Krakowiak 85 Kraków – SPR I Olkusz 13:43 (6:23)
SPR I Olkusz – MKS PM Tarnów 28:28 (13:17) (karne 8:7)
SPR I Olkusz – SKS Kusy I Kraków 21:31 (6:15)
SKS Kusy II Kraków – SPR I Olkusz 19:24 (10:12)

Klasyfikacja Strzelczyń:
Zuzanna Pawłowska – 50 bramek
Zuzanna Krupa – 34 bramki
Zofia Czarnota – 22 bramki
Patrycja Łabuda – 21 bramek
Kinga Petlic – 19 bramek
Aleksandra Rasiak – 19 bramek
Hanna Borkiewicz – 16 bramek
Emilia Bałazy – 14 bramek
Alicja Węglarz – 6 bramek
Roksana Pietraszewska – 2 bramki
Nikola Czepułkowska – 1 bramka

MŁODZICZKI
Rok różnicy robi swoje. Sześć spotkań o punkty, z których pięć nie zakończyło się po myśli drużyny trenera Zawady. Jednak w grze olkuszanek widoczny jest progres. Trudny przede wszystkim był start. Porażki z „jedynkami” SPR-u i Kusego nie podlegały dyskusji. Niewiele udało się również ugrać w potyczkach z Kusym II i dobrze dysponowaną siódemką z Tarnowa. Dopiero końcówka roku wlała w serca Lwiątek znacznie więcej optymizmu. Blisko zdobycia punktów zespół z rocznika 2007 był już w Nowym Sączu, ale ostatecznie punkty zgarnął miejscowy UKS. Na upragniony triumf olkuszanki musiały poczekać do grudnia, kiedy to po szalonym i obfitującym w nagłe zwroty akcji pojedynku okazały się lepsze od Krakowianka. W tym meczu padło blisko 70 goli, co zapowiada kolejne widowiska w Nowym 2021 Roku. Oby tak właśnie było!

Małopolska Liga Młodziczek 2020/2021 – komplet dotychczasowych wyników:

SPR I Olkusz – SPR II Olkusz 33:5 (7:3)
SPR II Olkusz – SKS Kusy I Kraków 12:35 (6:16)
SKS Kusy II Kraków – SPR II Olkusz 29:9 (13:3)
MKS PM Tarnów – SPR II Olkusz 44:24 (18:12)
UKS Dwójka Nowy Sącz – SPR II Olkusz 14:12 (6:6)
SPR II Olkusz – UKS Krakowiak 85 Kraków 36:33 (15:18)

Klasyfikacja Strzelczyń:
Jagoda Łuszczek – 26 bramek
Victoria Denkes – 13 bramek
Maja Ząbczyńska – 12 bramek
Hanna Pilarek – 11 bramek
Marzena Noga – 10 bramek
Antonina Bigaj – 5 bramek 
Natalia Kania – 5 bramek
Angelika Banyś – 4 bramki
Lena Szproch – 4 bramki
Nela Krężel – 3 bramki 
Weronika Biskup – 2 bramki
Karolina Banyś – 1 bramka
Julia Rogóż – 1 bramka
Karolina Żebczyńska – 1 bramka

Aktualna tabela (źródło: sprolkusz.pl)

Jutro w podsumowaniach ostatnia, najmłodsza grupa wiekowa rywalizująca o punkty w ramach Ligi Małopolskiej – Dzieci.

SPR Olkusz (PK)