MŁODZICZKI. Szczyt dla Olkusza!

11:30 29.11.2022

Od niedzieli w Małopolskiej Lidze Młodziczek jest już tylko jedna niepokonana drużyna. To SPR Olkusz! Podopieczne Patrycji Głąbik w meczu na szczycie ograły 31:27 Kusego Kraków, w tabeli przeskakując swoje rywalki. Najskuteczniejsza na parkiecie po stronie gospodyń była autorka ośmiu trafień Marzena Noga.

Kusy prowadzony przez Annę Burek przyjechał na Wiejską jako lider. Krakowianki miały w swoim dorobku dziewięć punktów, bowiem rozegrały jak dotąd jedno spotkanie więcej od olkuskich Lwiątek.

Początek, tak jak cała pierwsza połowa bardzo wyrównany. Wynik otworzyła Maria Wróbel, która dzięki swojej skuteczności na przestrzeni pełnych 50 minut wyrosła na główną bohaterkę niedzielnego przedpołudnia. Na premierowego gola odpowiedziała Julia Bylica, a rezultat balansujący na granicy remisu utrzymywał się właściwie do samej przerwy. Jedynie w 9. minucie po bramce Zuzanny Sowy SPR prowadził różnicą dwóch trafień – 6:4. Wcześniej i później przewaga jednego, bądź drugiego zespołu była jedynie symboliczna.

Szala zwycięstwa na stronę olkuskich szczypiornistek zaczęła się przechylać po zmianie stron. Ale nie od razu, bowiem krakowianki mimo wąskiej kadry nadal dzielnie się trzymały. Nadzieje gości związane z korzystnym wynikiem zaczęły niknąć od 33. minuty. Wtedy to obowiązywał jeszcze ostatni remis – 17:17. W następnych akcjach Lwiątka zaczęły budować przewagę, której nie oddały już do samego końca. Sygnał do odważniejszego ataku dała Weronika Kaziród, a w ślad za Nią poszły Marzena Noga, Barbara Haberka i Maja Patycka. Do wspólnej puli swoje trafienie dołożyła też Zuzia Sowa i dzięki temu SPR na dziesięć minut przed końcem prowadził 26:21. Później jeszcze rzut karny obroniła Anna Gamrot, która w kilku innych przypadkach również błysnęła formą, więc stało się jasne, że punkty zostaną w Olkuszu. Ostatnie fragmenty meczu były już tylko formalnością, a syrena wieńcząca pojedynek na szczycie, stała się początkiem dużej satysfakcji gospodyń z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie, które wywindowało olkuszanki na sam szczyt wojewódzkiej tabeli!