MŁODZICZKI. Zwycięska niedziela!

13:00 16.03.2022

Mające za sobą udany start w X Memoriale Romana Nowosada Młodziczki SPR Olkusz, dzień po turniejowej rywalizacji wróciły na ligowe boiska. Zarówno podopieczne Agaty Nowak jak i Patrycji Głąbik, w niedzielę 14 marca pewnie wygrały swoje mecze, dopisując do swoich kont kolejne punkty. SPR I Olkusz pokonał w Krakowie Krakowiaka, natomiast SPR II Olkusz nie dał szans u siebie Pałacowi Młodzieży Tarnów.

Jako pierwsze, bo jeszcze przed południem na parkiecie zameldowały się zawodniczki z rocznika 2007. Lwiątka chciały się zrewanżować krakowiankom za porażkę z pierwszej rundy 34:42 i zrobiły to w doskonałym stylu. Tylko początek spotkania był wyrównany. W 11. minucie na tablicy wyników obowiązywał rezultat 4:4. Od tego momentu, aż do syreny kończącej pierwszą połowę gospodynie ani razu nie potrafiły znaleźć drogi do olkuskiej bramki, natomiast nasze Dziewczyny z zimną krwią wykorzystały ofensywny przestój rywalek, trafiając przed pauzą trzynaście razy z rzędu! Takiej serii w tym sezonie jeszcze nie miały, dlatego warto docenić postawę drużyny.

W drugiej połowie miejscowe nie bardzo miały już co zbierać. Pozbawione swojej liderki – kontuzjowanej Renaty Pietrykowskiej, krakowianki nadal miały problemy ze zdobywaniem goli, za to Lwiątka ewidentnie miały swój dobry dzień. W dziesięć minut po zmianie stron sześć bramek zdobyła Hanna Pilarek, którą w następnych akcjach pod względem skuteczności dogoniła Natalia Kania. Obie szczypiornistki mecz w Krakowie zakończyły z dziewięcioma trafieniami. Osiem goli zanotowała ponadto Julia Król. Cały zespół zasłużył na duże pochwały, co powinno jeszcze mocniej zmobilizować Dziewczyny do walki. Mówią przecież, że prawdziwe wojowniczki poznaje się po tym, nie jak zaczynają, ale jak kończą! A jak widać, końcówka ligowej kampanii wygląda naprawdę ciekawie.

MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZICZEK – 13. kolejka

UKS Krakowiak 85 Kraków – SPR I Olkusz 14:35 (4:17)

UKS: Hajdon – Gralla (8), Cadel (3), Pawłowska (1), Siekiera (1), Polak (1), Wysocka, Ziębińska, Obtułowicz, Żeglińska oraz Nowak, Zielińska, Skrzeczek, Kukiełka.

SPR I: Bigaj – Kania (9), Pilarek (9), Król (8), Krężel (4), Ząbczyńska (2), Gbyl (1), Szproch (1), Łuszczek (1), Banyś, Żebczyńska.

_ _ _

Także w niedzielę, tyle tylko że popołudniem, o kolejne zwycięstwo w Lidze Małopolskiej walczyły Lwiątka z rocznika 2008/09. SPR II Olkusz pomimo, że w stawce jest jedną z najmłodszych ekip, to w tabeli ustępuje miejsca jedynie niepokonanemu Kusemu Kraków, z którym podopieczne Patrycji Głąbik przegrały na wyjeździe ledwie jedną bramką. O tym, że nasze Dziewczyny wciąż imponują formą przekonały się i to dosyć boleśnie szczypiornistki z Tarnowa.

Trener gości Łukasz Szostak tuż przed meczem zapowiadał twardą walkę i choć niezłomnej postawy nie zabrakło, to jednak ambicja i charakter nie wystarczyły na nic więcej niż honorową porażkę. Tarnowianki były blisko Lwiątek przez premierowy kwadrans. Później przewaga gospodyń zaczęła rosnąć, już do przerwy wynosząc dziesięć trafień.

Na początku główną rolę w olkuskim zespole grała Julia Bylica. „Juki” zdobyła wszystkie pięć pierwszych bramek i to przede wszystkim dzięki Niej, po 9. minutach miejscowe prowadziły 5:3. W następnych akcjach piłkarki Pałacu Młodzieży miały coraz więcej problemów, tak samo w obronie, jak i w ataku. Zaczęły się mylić, co skutkowało kilkoma szybkimi wypadami Lwiątek, zakończonymi trafieniami. Najgorsze dla tarnowianek było pięć ostatnich minut przed przerwą, kiedy straciły sześć kolejnych goli, z których cztery zdobyła przebojowa i niezmordowana Maja Patycka.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły przy wyniku 17:7, który raczej nie dawał większych nadziei tarnowiankom na sprawienie niespodzianki. Nie oznacza to jednak, że MKS spasował. Przyjezdne mimo niepowodzeń starały się grać swoje z lepszym, lub gorszym skutkiem. Zmorą gości były dłuższe momenty dekoncentracji, w których wychowanki trenera Szostaka bramki traciły całymi seriami. Kolejne hurtowe straty, tym razem w liczbie pięciu trafień tarnowianki poniosły między 31. a 36. minutą. Rezultat 24:11 mówił wszystko, więc ostatnie fragmenty meczu były już jedynie formalnością. Skończyło się na zwycięstwie Lwiątek różnicą czternastu goli, co olkuszankom pozwoliło się umocnić na pozycji wicelidera tabeli. Wszystko wskazuje na to, że o mistrzowskim tytule w sezonie 2021/2022 zadecyduje mecz SPR II z Kusym Kraków, zaplanowany na Wielki Czwartek 14 kwietnia, w którym w roli gospodyń wystąpią podopieczne Patrycji Głąbik.

SPR II Olkusz – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 31:17 (17:7)

SPR II: Gamrot, Woszczek – Patycka (10), Bylica (6), Filo (3), Noga (3), Haberka (3), Bałazy (2), Jesień (1), Kaziród (1), Niećko (1), Małysa (1), Majewska.

MKS: Pomarańska – Frączek (5), Tai (4), Zając (3), Ciesielczyk (2), Kapustka (1), Stelmach (1), Szymańska (1), Denisiuk, Kubiś, Kuling, Chrobak.