MŁODZIEŻ. Ostatnia konsultacja na piasku

21:00 16.08.2022

Na zakończenie sezonu plażowego 2021/2022, w Wilczyskach odbyła się konsultacja szkoleniowa Kadry Małopolski zawodniczek urodzonych w latach 2007/2008. Przez pięć dni swoje umiejętności na piasku szlifowało dwanaście dziewcząt, wśród których cztery to zawodniczki SPR Olkusz: Barbara Haberka, Weronika Kaziród, Wiktoria Małysa oraz Alicja Jesień. Trenerem prowadzącym wojewódzką reprezentację jest Patrycja Głąbik.

MŁODZIEŻ. Ostatnia konsultacja na piasku
MŁODZIEŻ. Ostatnia konsultacja na piasku
MŁODZIEŻ. Ostatnia konsultacja na piasku

Ostatnie w tym roku kalendarzowym zgrupowanie na piasku było pierwszą przymiarką do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, gdzie Małopolska walczyć będzie o medale w piłce ręcznej plażowej. Wakacyjny termin sprawił, że do Wilczysk nie dotarło sporo powołanych wcześniej szczypiornistek. Nieobecności były jednak usprawiedliwione i nie wpłynęły znacząco na przebieg konsultacji, w której udział miały sposobność wziąć te zawodniczki, które w tym momencie aspirują do gry w Kadrze.

– W Wilczyskach dopiero co odebrano nowy obiekt do plażówki. Warunki do pracy mieliśmy więc doskonałe. Dziewczyny poważnie podeszły do swoich obowiązków, dlatego jestem zadowolona z pracy jaką wykonaliśmy na finiszu sezonu. Główną imprezą, która przed nami jest przyszłoroczna Olimpiada. Razem z trenerem Zbyszkiem Ligięzą zrobiliśmy mały przegląd kadr i wiemy na kogo możemy liczyć w następnych miesiącach jeśli chodzi o piłkę ręczną plażową – przekonuje Patrycja Głąbik.

Pod skrzydłami swojej klubowej trenerki w Wilczyskach od 7 do 11 sierpnia trenowały cztery Lwiątka – wspomniane wyżej Haberka, Kaziród, Małysa i Jesień. Reszta odpoczywała przed startem przygotowań do sezonu halowego, które ruszają już w najbliższy piątek.

SPR Olkusz (PK)