MŁODZIEŻ. Silesia Handball Cup

09:00 29.08.2022

Już jutro na Śląsku odbędzie się dziewiąta edycja Silesia Handball Cup. Trzy kategorie wiekowe, cztery różne lokalizacji, a w dwóch przypadkach zobaczymy olkuskie szczypiornistki. Do walki o turniejowy triumf staną nasze Juniorki oraz Młodziczki. Podopieczne Marcina Księżyka zagrają w Rudzie Śląskiej, natomiast wychowanki Patrycji Głąbik wyjdą na parkiet w Zabrzu.

MŁODZIEŻ. Silesia Handball Cup
MŁODZIEŻ. Silesia Handball Cup
MŁODZIEŻ. Silesia Handball Cup

Udział w Silesia Handball Cup to dla Młodych Lwic i Lwiątek już niejako tradycja. Wzorem ubiegłego roku, dla olkuszanek rywalizacja na Górnym Śląsku będzie sprawdzianem umiejętności na tle rówieśniczek z innych klubów właściwie dzień po powrocie z obozu przygotowawczego. Zgrupowanie w Rewalu dobiegło końca, a czasu na odpoczynek jest niewiele. Będzie to więc nie tylko walka o turniejowe laury, ale także prawdziwa próba charakterów.

Juniorki SPR Olkusz zagrają w Rudzie Śląskiej. W hali Zgody oprócz Młodych Lwic oraz gospodyń zobaczymy także Pogoń 1922 Żory oraz ChKS PŁ Łódź. Pierwszym przeciwnikiem zespołu trenera Księżyka będzie ChKS (9:50), w kolejnym spotkaniu Dziewczyny zagrają z Pogonią (10:40), a turniej zamkną meczem ze Zgodą (13:10). System gry: 2×20 minut.

Także we wtorek 30 sierpnia, tyle tylko że w samo południe swoje zmagania rozpoczną Młodziczki. Podopieczne trenerki Głąbik z rocznika 2008/09 zagrają w następującej kolejności: o 12:00 z AH Ruch Chorzów, o 14:00 z ChKS-em Łódź i o 15:00 z Pogonią 1945 Zabrze. Pogoń będzie gospodarze turnieju i jednocześnie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. W tej grupie wiekowej spotkania również trwać będą po 40 minut (2×20).

Silesia Handball Cup, mimo że jest turniejem towarzyskim, to jednak mocno prestiżowym, dlatego można przypuszczać, że nikt w stawce uczestników nie odpuści. Dla olkuszanek, szykuje się więc naprawdę wartościowe przetarcie, pierwsze tak poważne w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023.

IX Silesia Handball Cup – Juniorki (Ruda Śląska)
KS Zgoda Ruda Śląska
SPR Olkusz
ChKS PŁ Łódź
TS Pogoń 1922 Żory

IX Silesia Handball Cup – Młodziczki (Zabrze)
SPR Pogoń 1945 Zabrze
AH Ruch Chorzów
SPR Olkusz
ChKS Łódź

SPR Olkusz (PK)