MŁODZIEŻ. Turniejowo w Siemianowicach

10:00 15.09.2022

Przygotowania do nowego sezonu trwają w najlepsze. Formę sportową budują nie tylko zawodniczki I Ligi, ale także nasze młode szczypiornistki, które mają za sobą pracowity ubiegły weekend. W Siemianowicach Śląskich rozegrano bowiem Ogólnopolskie Turnieje Piłki Ręcznej w kategorii seniorsko-juniorskiej oraz młodziczek. W obu przypadkach mieliśmy tam swoje reprezentacje.

MŁODZIEŻ. Turniejowo w Siemianowicach
MŁODZIEŻ. Turniejowo w Siemianowicach
MŁODZIEŻ. Turniejowo w Siemianowicach

Starsze rocznikowo podopieczne Moniki Pastwy nie miały łatwego zadania, bowiem na Śląsku przyszło im się mierzyć ze starszymi od siebie drużynami, często nawet seniorskimi, a przecież olkuszanki urodzone w 2006 i 2007 roku to Juniorki Młodsze. Mimo wszystko Młode Lwice były bardzo dzielne, rywalizację kończąc na 7. miejscu.

Zdecydowanie ważniejsze role w turniejowej stawce odegrały za to Młodziczki z rocznika 2008 i 2009. Zespół prowadzony przez Patrycję Głąbik w Siemianowicach uległ jedynie (i to zaledwie jedną bramką 18:19) niepokonanemu w całej imprezie Grunwaldowi z Rudy Śląskiej. W dwóch innych przypadkach olkuszanki zanotowały remisy – ze Zgodą Ruda Śląska (16:16) i Handballem 28 Wrocław (24:24), a także odniosły trzy zwycięstwa, kolejno z: KS Bystra (25:16), Koroną Handball Kielce (26:4) i Startem Michałkowice (24:13). Wszystkie te wyniki sprawiły, że nasze Lwiątka sklasyfikowano na 2. miejscu! Wicemistrzostwo przy tak silnej obsadzie turnieju daje sporą satysfakcję, której nie kryje trenerka SPR-u: – Duże słowa uznania za ten turniej należą się zawodniczkom. To piękne widzieć jak się rozwijają, jak poprzez piłkę ręczną kształtują swój charakter i potrafią przezwyciężać własne ograniczenia i chwile słabości. Jestem dumna, że mogę z nimi pracować na co dzień – przekonuje Patrycja Głąbik.

SPR Olkusz (PK)