Naborowa sobota [FOTO]

11:00 21.09.2021

Na termin 11 września przypadł tegoroczny, Narodowy Dzień Sportu. Dokładnie tydzień później w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, zorganizowaliśmy wielką, trzygodzinną lekcję wychowania fizycznego. „Dzień Otwarty” był okazją dla najmłodszych, aby poznać nasze handballowe środowisko i przekonać się do szczypiorniaka. W sobotnim evencie wzięło udział 30 dzieci, które doskonale się bawiły na parkiecie pod okiem trenerek i zawodniczek SPR-u.

Naborowa sobota [FOTO]
Naborowa sobota [FOTO]
Naborowa sobota [FOTO]

– Pandemia skutecznie wstrzymała takie akcje, ale wracamy pełni wiary w to, że wygraliśmy z wirusem i wygrywać będziemy także na boisku. Nowy rok szkolny to świetna okazja do rozpoczęcia także sportowej drogi, którą dla nas była piłka ręczna. Swoją pasją chcemy zarazić innych, pokazujemy, że drużyną można być zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Tworzymy wielką rodzinę i do niej zapraszamy! – komentuje Agata Nowak, koordynatorka Dnia Otwartego z ramienia klubu.

Mimo, że była to weekendowa lekcja WF-u, to jednak nie zabrakło podczas niej tak samo uczestników, jak i zaangażowania wkładanego w zajęcia. Na początek jak zwykle rozgrzewka na zasadzie integracji, wszak nie wszyscy się znali. Później ćwiczenia ogólnorozwojowe, a na koniec zadania mocno związane ze szczypiorniakiem. Liczyły się celność oraz spryt, jak również kondycja. Przerwy na uzupełnienie płynów były bowiem krótkie, a zadań do wykonania naprawdę sporo.

Działo się wiele, i najważniejsze przy tym, że wszystko odbyło się z uśmiechem na ustach i poczuciem dobrze wykonanej pracy. Trenerki, jak to trenerki – po swojemu dały trochę w kość, ale jak było widać po uczestnikach Dnia Otwartego, właśnie tego było im trzeba!

Na zakończenie wszyscy śmiałkowie – od najmłodszych po najstarszych za trud włożony w zajęcia otrzymali pamiątkowe, żółto-czerwone gadżety, tak aby zapamiętali ten dzień na długo.

Wierzymy, że z większością uczestników akcji spotkamy się już niebawem ponownie, tyle tylko, że już w trakcie tradycyjnych treningów, na które zapraszamy oczywiście również tych, którzy z różnych względów nie dotarli do nas w sobotę. „Dzień Otwarty” był jednodniową propozycją, ale nabory do grup młodzieżowych trwają nieprzerwanie. Szczególnie mocno zapraszamy do Akademii Piłki Ręcznej (dziewczynki i chłopców) z roczników 2012-2015. Dodatkowo przypominamy o nowotworzonej żeńskiej drużynie 2011, która od przyszłego sezonu wystartuje w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Dzieci.

Terminy zajęć treningowych:

AKADEMIA PIŁKI RĘCZNEJ (APR) dla dzieci urodzonych w 2012, 2013, 2014 i 2015 roku:
PONIEDZIAŁEK: 16:45 – 17:45   (Szkoła Podstawowa nr 9 – os. Słowiki)
ŚRODA: 16:30 – 17:50   (Szkoła Podstawowa nr 2 – os. Młodych)

DRUŻYNA DZIEWCZĄT 2011:
WTOREK: 16:30 – 17:50   (Szkoła Podstawowa nr 2 – os. Młodych)
CZWARTEK: 16:30 – 18:00   (Szkoła Podstawowa nr 9 – os. Słowiki)

SPR Olkusz (PK)