KADRA. Turniej Nadziei Olimpijskich

15:30 20.12.2021

Co prawda Kadrze Narodowej Juniorek Młodszych przez względy epidemiologiczne nie udało się wylecieć na mecze kontrolne do Hiszpanii, ale za to w Szczyrku Turniej Nadziei Olimpijskich odbył się już bez przeszkód. W hali Centralnego Ośrodka Sportu Reprezentacja Polski z rocznika 2006 zajęła 2. miejsce, za najlepszymi w całej stawce Węgierkami. „Biało-Czerwone”, w składzie których zagrała wychowanka SPR Olkusz Zuzanna Krupa odniosły dwa zwycięstwa: ze Słowaczkami i Czeszkami.

KADRA. Turniej Nadziei Olimpijskich
KADRA. Turniej Nadziei Olimpijskich
KADRA. Turniej Nadziei Olimpijskich

Terminarz turnieju rozgrywanego w Szczyrku był taki, że niedzielne ostatnie spotkanie Polek z Węgierkami zadecydowało o zwycięstwie w całej międzynarodowej imprezie. Do meczu obie reprezentacje przystąpiły po dwóch wygranych spotkaniach, więc niepisany „finał” rywalizacji nabrał dodatkowego smaku. Pojedynek dwóch najlepszych ekip nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Faworyzowane Węgierki ostatecznie dopięły swego, jednak Polki ambitnie walczyły do samego końca, zmniejszając straty do trzech trafień 30:33. Dla Nas istotną informacją z tego spotkania i całej imprezy jest fakt, że Zuzia swoimi występami została wybrana do siódemki turnieju z tytułem „All-Star Team Left Wing”!

Wcześniej wychowanka SPR-u, która od września uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, także mocno przysłużyła się swojej drużynie w wygranych potyczkach ze Słowacją 28:25 (trzy gole) oraz 26:22 z Czechami (dwie bramki).

– Zdecydowanie widzę progres w naszej reprezentacyjnej grze. Każda z nas dodała od siebie cegiełkę, dzięki czemu zwycięsko zakończyłyśmy dwa spotkania. Jestem z nas bardzo dumna i uważam, że ten turniej wypadł świetnie. Mimo tego, że byłyśmy o krok od zwycięstwa w całym turnieju, to zostawiłyśmy serducho na boisku i walczyłyśmy do końca. To jest najważniejsze. Nie zawsze da się wygrać, taki jest sport. Indywidualnie jestem z siebie zadowolona. Uważam, że pokazałam się z dość dobrej strony, jednak zawsze mogło być lepiej. Kiedy przypominam sobie wyróżnienie jakie dostałam automatycznie się wzruszam! Będę dążyć do tego żeby być coraz lepsza. A teraz cofnę się trochę w czasie i wspomnę o wylocie do Francji. Bo właśnie pod Wieżą Eiffla zagrałam swój pierwszy mecz w Reprezentacji Polski. To było dla mnie ogromne wyróżnienie i początek całej przygody, co jeszcze mocniej skłoniło mnie do ciężkiej, codziennej pracy – komentuje ostatnie wydarzenia Zuzanna Krupa.

Dla 15-letniej olkuszanki występ w zakończonym Turnieju Nadziei Olimpijskich to kolejny krok ku marzeniom, które Zuzia spełnia z dobrze sobie znaną odwagą. Sukcesy naszej wychowanki zostały w ostatnim czasie docenione również przez olkuski magistrat, który przyznał Zuzi stypendium Burmistrza. Serdecznie gratulujemy i ściskamy kciuki za kolejne wyzwania!

Komplet wyników:
PIĄTEK. Węgry – Czechy 28:18
PIĄTEK. Polska – Słowacja 28:25
SOBOTA. Słowacja – Węgry 18:37
SOBOTA. Polska – Czechy 26:22
NIEDZIELA. Czechy – Słowacja 36:19
NIEDZIELA. Polska – Węgry 30:33

Klasyfikacja końcowa Turnieju Nadziei Olimpijskich:
1. WĘGRY
2. POLSKA
3. CZECHY
4. SŁOWACJA

Tekst: SPR Olkusz (PK)

Foto: ZPRP