MŁODZICZKI. Wciąż niepokonane!

10:00 26.11.2021

Nie ma mocnych na olkuskie Młodziczki z rocznika 2008 i 2009! SPR II Olkusz w czwartkowe popołudnie w ramach 4. kolejki Ligi Małopolskiej, pokonał we własnej hali UKS Krakowiaka 38:17. Doskonała w wykonaniu podopiecznych Patrycji Głąbik była przede wszystkim druga połowa, w której rywalki nie miały właściwie nic do powiedzenia. Oprócz trzeciego w sezonie zwycięstwa cieszy powrót na boisko Marzeny Nogi, która wyleczyła kontuzjowane kolano i od razu swoją obecność na parkiecie zaznaczyła siedmioma bramkami.

Jak przystało na współlidera tabeli, olkuszanki od samego początku grały bardzo uważnie. Przez pierwsze dziesięć minut musiały także odpierać ataki krakowianek, które przynajmniej w początkowej fazie spotkania wydawało się, że będą w stanie nawiązać wyrównaną walkę z gospodyniami. Świadczył o tym choćby wynik – 7:6 na korzyść SPR-u. Sił i samozaparcia na stawianie oporu wystarczyło jednak tylko na wspomniane dziesięć minut. W następnych, na boisku dominowały już olkuszanki, które co rusz poprawiały rezultat na tablicy. Do przerwy Lwiątka prowadziły różnicą sześciu goli – 18:12.

Po zmianie stron, przez pierwsze dwanaście minut trafiały jedynie miejscowe! Kapitalną serię rzutową otworzyła Barbara Haberka, a w 38. minucie bramką na 29:12 zamknęła ją Marzena Noga. Jedenaście goli z rzędu – to nie zdarza się często! Niemoc Krakowiaka po pauzie przełamała dopiero Renata Pietrykowska, która niejako na pocieszenie urosła w tym meczu do miana najskuteczniejszej zawodniczki na parkiecie. Piłkarka UKS-u aż trzynaście razy wpisała się do sędziowskiego protokołu. Najwięcej bramek po stronie gospodyń – osiem – zdobyła rozgrywająca Maja Patycka. Po siedem trafień dołożyły natomiast Julia Bylica z powracającą do gry Marzeną Nogą.

Końcówka czwartkowej potyczki była już formalnością. Ostatecznie Lwiątka po końcowej syrenie mogły się cieszyć z efektownej wygranej 38:17, która sprawiła, że zespół trenerki Głąbik po trzech meczach ma komplet dziewięciu punktów, co zapewnia olkuszankom szczyt tabeli do spółki z także niepokonanym jak dotąd Pałacem Młodzieży Tarnów.

– Odnosimy kolejne zasłużone zwycięstwo, na jakie mocno zapracował cały zespół. Cieszymy się, że Marzenka jest już razem z nami. Z Nią będziemy tworzyć jeszcze lepszą drużynę! – komentuje Patrycja Głąbik.