JUNIORKI. Korona ponownie lepsza

10:30 08.11.2021

Po niedzielnym spotkaniu w Kielcach wydaje się pewne, że zdecydowanie najlepszą ekipą w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorek jest Korona Handball. Drużyna prowadzona przez Monikę Ciszek po raz drugi pokonała podopieczne Marcina Księżyka i powoli już może cieszyć się z ligowego triumfu. Trudno bowiem zakładać, że krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa ekipa będąca bezpośrednim młodzieżowym zapleczem superligowej Korony będzie w stanie roztrwonić punktową przewagę nad resztą stawki. W pierwszym meczu pomiędzy Młodymi Lwicami, a Koroną, kielczanki wygrały przy Wiejskiej 26:22. W rewanżu liderki tabeli również okazały się zespołem lepszym, po końcowej syrenie ciesząc się ze zwycięstwa 28:21.

Pierwsze minuty niedzielnej potyczki wcale nie były jednak łatwe dla kielczanek, bowiem przyjezdne wykazały się dużym charakterem. Wynik po rzucie karnym otworzyła Nikola Sołościuk, a na 2:0 podwyższyła Aleksandra Zub. Miejscowe odpowiedziały swoimi dwoma trafieniami, a swoista wymiana ciosów – bramka za bramkę trwała do 16 minuty. Później od wyniku 6:6 lepsze wrażenie zaczęły sprawiać gospodynie, które za sprawą Natalii Magdziarz w 27. minucie prowadziły już 14:9. Time out o jaki poprosił trener Księżyk poprawił nieco nastroje wśród Młodych Lwic, które po powrocie na parkiet odrobiły część strat, na przerwę schodząc z bagażem trzech goli – 15:12 dla Korony.

Po zmianie stron dwukrotnie sposób na Emilię Januszek znalazła Martyna Śmiglarska i przewaga kielczanek znowu niebezpiecznie wzrosła, tym bardziej że następne minuty również przebiegały pod dyktando rozpędzonych gospodyń. Od stanu 20:13 nastąpił powrót do gry bramka za bramkę, a przy takim układzie i przede wszystkim przy obowiązującym rezultacie, to nie mogło przynieść powodzenia Młodym Lwicom, wśród których na szczególne wyróżnienie za skuteczność w ofensywie zasłużyła Aleksandra Zub – autorka dziewięciu trafień.