JUNIORKI. Młode Lwice z awansem do TOP 16!

10:00 24.01.2024

Juniorki SPR Olkusz w najlepszej szesnastce w kraju! Podopieczne Moniki Pastwy wygrały w Rzeszowie zmagania w ramach Grupy B i w nagrodę, w kolejnym etapie zmagań o krajowe medale zagrają przed własną publicznością. Na Podkarpaciu Młode Lwice okazały się lepsze od wicemistrza Śląska – Ruchu Chorzów oraz najlepszego na Rzeszowszczyźnie miejscowego SPR-u Handball!

Turniej w Rzeszowie dwukrotnie przekładano na inne terminy, ale zmiany w kalendarzu nie przeszkodziły olkuszankom w zrobieniu pierwszego kroku po marzenia. Wychowanki trenerki Pastwy na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 18 wygrały oba swoje mecze, czym zasłużyły sobie na miano najlepszego zespołu imprezy.

MECZ 1. SPR Olkusz – KPR Ruch Chorzów 28:23
We wtorek 16 stycznia olkuskie szczypiornistki stanęły naprzeciwko „Niebieskich” z Chorzowa. Ślązaczki miały już za sobą przedpołudniowy pojedynek z gospodyniami, który wygrały różnicą 20 goli. Świetne nastroje „Niebieskich” szybko zostały zmącone, bo swoją postawą Młode Lwice pokazały, że mierzą wysoko. Wynik po stronie olkuskiego zespołu otworzyła Wiktoria Kozyra, która na boisku szybko urosła do miana liderki zespołu, w trudniejszych chwilach odpowiedzialność za wynik biorąc na swoje barki. W 9. minucie po trafieniu Wiktorii Tomeckiej chorzowianki prowadziły dwoma golami (4:6), ale to był ostatni moment w tym spotkaniu, kiedy podopieczne Iva Vavry były bliżej zwycięstwa. W kolejnych minutach nasze dziewczyny dominowały na placu gry, a wyrazem tego była seria sześciu kolejnych bramek z rzędu, która pozwoliła z nawiązką odrobić straty – 10:6. Po dwa gole w tym fragmencie zdobyły Kozyra z Zuzanną Krupą – drugą z wyróżniających się zawodniczek na parkiecie. Końcówka pierwszej odsłony przyniosła scenariusz bramka za bramkę, a więc na przerwę Młode Lwice zeszły z zapasem czterech trafień – 14:10.

Po zmianie stron już ciekawy mecz, jeszcze mocniej nabrał rumieńców. „Niebieskie”, wśród których pierwszoplanową postacią była Dominika Sikora mozolnie niwelowały dystans do olkuszanek, tak że na osiem minut przed końcową syreną na tablicy obowiązywał wynik 21:20. Drużyna z Chorzowa miała szansę aby wyrównać, a że nie wykorzystane okazje lubią się mścić, to w odpowiedzi przed szereg ponownie wyszła Kozyra, która dzięki postawie szczególnie w ostatniej fazie spotkania, zdecydowanie zasłużyła na niepisany tytuł MVP meczu. W ślad za Wiktorią poszły jej koleżanki: Nikola Sidor z Weroniką Kaziród, więc ostatnie akcje tego pojedynku były już tylko formalnością. Ostatecznie Młode Lwice wygrały z „Niebieskimi” pięcioma bramkami, stawiając się w doskonałym położeniu przed drugim meczem turnieju Grupy B.