KADRA. Dzielne Polki bez porażki w Ankarze!

20:00 09.08.2023

W tureckiej Ankarze trwa EHF Championship W17. Kobieca reprezentacja Juniorek, w składzie której występuje nasza wychowanka Zuzanna Krupa ma za sobą już trzy spotkania. Po inauguracyjnym zwycięstwie z Kosowem, „Biało-Czerwone” wyszarpały remis z Finlandią, a dzisiaj tj. w środę 9 sierpnia wysoko pokonały Bułgarię.

Zuzia Krupa po tytule najlepszej zawodniczki meczu z Kosowem, cały czas potwierdza, że mimo delikatnych problemów zdrowotnych, znajduje się w doskonałej formie. Sześć bramek rzuconych w pierwszym spotkaniu, poparła dwoma bardzo ważnymi trafieniami w końcówce szalonej potyczki z Finlandią, a także trzema golami zdobytymi kosztem Bułgarek. Olkuszanka swój dorobek będzie mogła jeszcze poprawić jutro w starciu z reprezentacją Słowacji. Mecz rozpoczynający się o godz. 13:15 będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem EHF TV.

Wracając do dwóch wspomnianych wyżej spotkań, to zdecydowanie więcej emocji dostarczyła poniedziałkowa potyczka z Finlandią. Skandynawki zdominowały pierwszą połowę na tyle, że na przerwę zeszły z zapasem czterech goli. Polki miały duże problemy w ataku przez doskonałą grę rywalek w defensywie. Na szczęście po zmianie stron podopieczne trenera Marka Jagodzińskiego częściej gościły pod fińską bramką, a co najważniejsze, w końcu poprawiły skuteczność w ofensywie, co pozwoliło w końcówce doprowadzić do remisu. Była nawet szansa na zwycięstwo, jednak ostatnie słowo w tym dniu należało do Skandynawek. Podział punktów, choć przyniósł niedosyt w obu obozach , to trzeba uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

EHF Championship W17 – Dzień 2 – Grupa B: POLSKA – FINLANDIA 24:24 (10:14)

Polska: Smelcerz, Berent – Jurek (7), Chwojnicka (6), Gardian (3), Mazurkiewicz (2), Krupa (2), Skomra (1), Pawłowska (1), Niedziółka (1), Kurlej (1), Machnio, Pawlak, Grzesista, Kosidło, Chochół.

Po dniu przerwy Polki wróciły do europejskich zmagań w Ankarze, stając naprzeciwko Bułgarek. Podobnie jak w niedzielę z Kosowem, tak i teraz „Biało-Czerwone” uchodziły za faworytki i nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań. Po 11 minutach 8:0 dla naszej kadry, a pierwsze pół godziny zakończone wynikiem 20:6. Druga odsłona to już formalność, wygrana przez Polki 18:8, co przełożyło się na efektowny wynik końcowy 38:14.

EHF Championship W17 – Dzień 3 – Grupa B: POLSKA – BUŁGARIA 38:14 (20:6)

Polska: Cieślak, Berent, Smelcerz – Mazurkiewicz (5), Jurek (5), Gardian (4), Pawłowska (4), Chwojnicka (4), Kurlej (4), Grzesista (3), Krupa (3), Machnio (2), Pawlak (2), Skorma (1), Chochół (1), Niedziółka.