MŁODZICZKI. Trzy punkty w Nowym Sączu

10:30 04.02.2021

W środowy wieczór w Nowym Sączu podopieczne Moniki Pastwy z rocznika 2006 zgodnie z planem odniosły ósme zwycięstwo w sezonie Małopolskiej Ligi Młodziczek. Olkuszanki pewnie ograły szczypiornistki UKS Dwójki, a na parkiecie w barwach Lwiątek zameldowały się wszystkie zawodniczki wpisane do meczowego protokołu. Najskuteczniejszą piłkarką spotkania została Patrycja Łabuda, która siedem razy pokonywała bramkarki rywalek.

Środowe spotkanie było rewanżem za starcie w ramach 2. kolejki, kiedy to „Góralki” przegrały w Olkuszu 3:55. Tym razem obyło się bez tak dużej strzelaniny, ale i tak przewaga olkuszanek nie podlegała dyskusji. Sądeczanki objęły prowadzenie w tych zawodach, ale to był właściwie jedyny moment godny odnotowania po stronie gospodyń, bo później ich sytuacja stawała się coraz gorsza. Od stanu 1:0 w 3 minucie zrobiło się… 1:12 w 21. minucie. Miejscowe w ataku ogarnęła zatrważająca niemoc, natomiast zespół trenerki Pastwy dokładał kolejne trafienia. W tym okresie wszystkie swoje sześć bramek w tym spotkaniu zdobyła Zuzanna Pawłowska, trzy gole dołożyła Zuzanna Krupa, dwa Emilia Bałazy a po jednej bramce dorzuciły Paulina Brodziak, Patrycja Łabuda, Kinga Petlic oraz Hanna Borkiewicz. Do przerwy 3:15 na korzyść gości.

Po zmianie stron na boisku w składzie SPR-u systematycznie zaczynały pojawiać się nominalne zmienniczki, ale nawet spore korekty w składzie nie zmieniły przebiegu wydarzeń. Nadal to Lwiątka pokazywały pazury, dokładając do swojego dorobku następne trafienia. Wiodącymi postaciami w drugiej połowie po olkuskiej stronie były wspomniane wyżej Łabuda z Petlic, a na słowa uznania zasłużyła także Borkiewicz. Właściwie nie można się przyczepić do nikogo i do niczego. Olkuszanki swoje zadanie wykonały planowo, punktując bez zbędnych nerwów i już teraz w spokoju mogą myśleć o znacznie trudniejszych próbach jakie je czekają w niedalekiej przyszłości. Bo raczej nie będzie żadnym zaskoczeniem gdy napiszemy, że prawdziwymi wykładnikami formy będą pojedynki najpierw z Pałacem Młodzieży Tarnów, a potem z Kusym Kraków. Oba te spotkania Lwiątka rozegrają na wyjeździe.

MAŁOPOLSKA LIGA MŁODZICZEK

UKS Dwójka Nowy Sącz – SPR I Olkusz 9:33 (3:15)

UKS: Zięba, Matlaś – Ormińska (3), Wojtas (3), Wójcik (2), Kołat (1), Franczyk, Leśniak, Majerska, Pasiut, Solarczyk, Szarek, Zielińska, Zygmunt.

SPR: J. Czarnota – Łabuda (7), Pawłowska (6), Petlic (5), Borkiewicz (4), Krupa (3), Bałazy (2), Z. Czarnota (2), Pietraszewska (2), Brodziak (1), Mocio (1), Czepułkowska, Jurga, Wilkońska, Węglarz, Ślęzak.

_ _ _

W miniony weekend, w ramach także 10. kolejki Małopolskiej Ligi Młodziczek we własnej hali zagrał drugi zespół SPR Olkusz. Podopieczne Kamila Zawady musiały uznać wyższość rywalek z Krakowa.

SPR II Olkusz – SKS Kusy II Kraków 17:34 (6:16)

SPR II: Bigaj, Gbyl – Bylica (3), Pilarek (3), Łuszczek (3), Biskup (2), Małysa (2), K. Banyś (1), Patycka (1), Ząbczyńska (1), A. Banyś, Jesień, Kania, Krężel, Król.

Kusy II: Cieślik – Nagelholz (9), Ziomek (7), Szulda (5), Żywczak (5), Sajak (2), Siewierska (2), Świerczek (2), Dragosz (1), Wróbel (1), Boduch, Nerć, Pędziwiatr, Wiśniewska, Zawada.