Biało-Czerwona Vanessa Nowak!

10:00 20.05.2021

W środę 19 maja zakończyła się trzydniowa konsultacja szkoleniowa w Płocku Kadry Narodowej Kobiet 2004 i także w środę Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił powołania na kolejny cykl akcji szkoleniowych Reprezentacji Juniorek złożonych z 17-letnich zawodniczek. W gronie dwudziestu nazwisk jakie zaprosiła do współpracy selekcjoner Małgorzata Buksakowska ponownie znalazła się Vanessa Nowak! Leworęczna rozgrywająca SPR-u Olkusz przełom maja i czerwca spędzi w Wągrowcu, gdzie najpierw odbędzie się zgrupowanie, a następnie turniej międzypaństwowy, w którym oprócz „Biało-Czerwonych” udział wezmą młodzieżowe reprezentacje Czech, Holandii oraz Szwajcarii!

Biało-Czerwona Vanessa Nowak!
Biało-Czerwona Vanessa Nowak!
Biało-Czerwona Vanessa Nowak!

Dla 17-letniej Nowak ostatnie tygodnie są bardzo pracowite, ale i pełne pozytywnych wrażeń. W miniony weekend razem ze swoimi koleżankami z drużyny zapewniła sobie awans do najlepszej ósemki w kraju, sama stając się liderką zespołu aspirującą do podium ogólnopolskiej klasyfikacji strzelczyń, a dzień później po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w konsultacji Kadry Narodowej zawodniczek urodzonych w 2004 roku.

– Ciężko opisać słowami to co obecnie się dzieje. Najpierw z dziewczynami zapewniłyśmy sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, a kilkadziesiąt godzin później byłam już w Płocku, gdzie miałam ogromną przyjemność trenować z kadrą pod okiem pani selekcjoner. To piękny czas, za który pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom z SPR Olkusz. Bez pracy wykonanej w Klubie, u boku trenerów i koleżanek z zespołu nie mogłabym być w tym miejscu, w którym obecnie się znajduję – mówi szczęśliwa, ale i pełna pokory Vanessa Nowak.

O tym że leworęczna rozgrywająca coraz mocniej dojrzewa do roli liderki olkuskiej drużyny potwierdza trenerka Patrycja Głąbik. – Za Vanessą przemawiają nie tylko warunki fizyczne, ale i liczby. Jest naszą najskuteczniejszą zawodniczką, która potrafi wziąć na swoje barki dobro zespołu nawet w trudnych momentach. Wszyscy mocno się cieszymy z tych kadrowych nominacji, ale i musimy twardo stąpać po ziemi. Czeka nas wspólnie jeszcze dużo pracy, aby w przyszłości takie powołania stały się normą – zaznacza olkuska szkoleniowiec. – Niezmiennie wierzę również, że historia Vanessy stanie się początkiem czegoś większego, że inne zawodniczki będą chciały nawiązać do swojej koleżanki, która ma możliwość występów z Orzełkiem na piersi – dodaje Patrycja Głąbik.

W dniach 17-19 maja Nowak przebywała w Płocku na krótkiej, trzydniowej konsultacji. Intensywność zajęć była spora, ale jak się wydaje, olkuszanka spełniła pokładane w niej nadzieje, bowiem zaraz po zakończeniu przeglądu kadr, selekcjoner Buksakowska ogłosiła kolejne powołania, tym razem już na dłuższe zgrupowanie, którego zwieńczeniem będzie międzynarodowa rywalizacja w Wągrowcu. Zaproszenie do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wielkopolsce otrzymało 20 szczypiornistek, z których połowa na co dzień uczy się w płockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, a druga połowa reprezentuje barwy swoich macierzystych klubów. Wśród nich jest Vanessa, która do Wągrowca wzorem tego tygodnia pojedzie zaraz po zakończeniu zmagań o krajowe medale, tym razem już w ramach nie 1/8, a 1/4 MP, w której Młode Lwice w Rudzie Śląskiej zmierzą się z tamtejszą Zgodą, MTS-em Kwidzyn oraz UKS Dziewiątką Legnica.

KADRA NARODOWA KOBIET 2004:
Dąbska Julia – UKS Roxa Lublin – SMS Płock
Grzesista Kamila – SPR Sośnica Gliwice – SMS Płock
Koss Natalia – TS Pogoń 1922 w Żorach – SMS Płock
Kuśpiet Kaja – SPR Gdynia – SMS Płock
Leśniak Nikola – SKS Kusy Kraków – SMS Płock
Męczykowska Nikola – MTS Kwidzyn – SMS Płock
Opara Wiktoria – MKS CKS-SMS Szczecin – SMS Płock
Piotrowska Lidia – Bukowsko-Dopiewski KPR – SMS Płock
Rogula Urszula – UKS Gem Posada Górna – SMS Płock
Zgleszewska Joanna – MTS Kwidzyn – SMS Płock
Cheda Emilia – MKS Sambor Tczew
Doroba Oliwia – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
Granicka Joanna – UKS Varsovia Warszawa
Maziarek Aleksandra – TS Pogoń 1922 w Żorach
Nowak Vanessa – SPR Olkusz
Skrzypek Laura – UKS Varsovia Warszawa
Szczepaniak Maria – MKS Lublin S.A.
Szewczyk Oliwia – KS Zgoda Ruda Śląska
Więckowska Emilia – KS Bystra
Zabielny Aleksandra – UKS Varsovia Warszawa

KADRA SZKOLENIOWA:
Buksakowska Małgorzata – trenerka główna
Piechota Artur – trener asystent
Ziemkiewicz Marcin – trener współpracujący
Rydz Paweł – trener współpracujący
Jastrzębski Zbigniew – trener przygotowania motorycznego
Kropiewnicki Michał – fizjoterapeuta

TERMINY WYDARZEŃ:
30.05-03.06. 2021 r. Wągrowiec – zgrupowanie szkoleniowe
04-06.06.2021 r. Wągrowiec – turniej międzynarodowy (POL, CZE, NED, SUI)

SPR Olkusz (PK)