Dwa turniejowe triumfy na Śląsku!

13:00 31.08.2022

Ruda Śląska oraz Zabrze okazały się szczęśliwe! To właśnie w tych miejscach na mapie Górnego Śląska we wtorek 30 sierpnia olkuskie szczypiornistki w kategoriach Juniorek i Młodziczek okazały się bezkonkurencyjne podczas IX edycji Silesia Handball Cup. Zarówno podopieczne Marcina Księżyka jak i Patrycji Głąbik wygrały wszystkie swoje turniejowe spotkania, przywożąc do Olkusza złote krążki i największe puchary.

Dwa turniejowe triumfy na Śląsku!
Dwa turniejowe triumfy na Śląsku!
Dwa turniejowe triumfy na Śląsku!

U progu nowego sezonu, a właściwie po pierwszym poważnym etapie przygotowań do zbliżających się rozgrywek ligowych, czyli zgrupowaniu szkoleniowym w Rewalu, Młode Lwice oraz Lwiątka potwierdziły na parkiecie wysoką dyspozycję sportową.

W obu przypadkach, turniejową stawkę stanowiły cztery zespoły. Jako pierwsze do gry w hali Zgody w Rudzie Śląskiej przystąpiły Juniorki. Olkuszanki oparte w głównej mierze na zawodniczkach I-ligi już w inauguracyjnym meczu z Chojeńskim Klubem Sportowym pokazały, że na Śląsk przyjechały z mocnym postanowieniem ugrania jak najwięcej. Młode Lwice pokonały swoje rówieśniczki z Łodzi 23:12 i w dobrych humorach mogły przystąpić do rywalizacji z teoretycznie najsilniejszą drużyną z Żor. Pogoń 1922 to bezpośrednie, młodzieżowe zaplecze wysoko mierzącego MTS-u, więc przedmeczowe przypuszczenia znalazły potwierdzenie na boisku. Po pierwszej połowie starcia z Pogonią na tablicy wyników obowiązywał remis 10:10. Dopiero druga połowa przyniosła rozstrzygnięcie. Finalnie, lepsze o dwie bramki okazały się podopieczne trenera Księżyka – 21:19 i to One w ostatnim wtorkowym występie zagrały o triumf w całej imprezie. Przeciwnikiem Lwic była miejscowa Zgoda, jednak tym razem ściany nie pomogły gospodyniom. Już do przerwy olkuszanki prowadziły wysoko 15:5, a po zmianie stron jeszcze powiększyły swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 28:13 i stawiając pieczęć na tytule najlepszej turniejowej drużyny w 2022 roku! Drugie miejsce w Silesia Handball Cup wśród Juniorek dla Pogoni 1922 Żory, trzecie dla Zgody Ruda Śląska, a czwarte dla ChKS-u PŁ Łódź.

Skład: Januszek, Poczęsny – Bartusik, Basara, Błaszczykiewicz, Faryńska, Herian, Kozyra, Marszałek, Nowak, Sawicka, Sidor, Sołościuk.

– Za nami mocna próba sił. Wychodzimy z niej z podniesionymi głowami i z kompletem zwycięstw. Szacunek dla Dziewczyn za podjęte wyzwanie i samą postawę na parkiecie, gdzie pokazały, że tworzą zgrany zespół. Za nami bardzo intensywny czas związany z pracą na obozie, a mimo wszystko nogi w wielu momentach niosły po wygraną – komentuje Marcin Księżyk.

W czasie gdy olkuskie juniorki stawiały przysłowiową kropkę nad „i”, swój plan zaczęły realizować Młodziczki. Dziewczyny z rocznika 2008/09 nie zamierzały być gorsze od swoich starszych koleżanek, więc również i one od pierwszego spotkania ostro wzięły się do pracy. Na efekty takiej postawy nie trzeba było długo czekać. Już pierwszy pojedynek turnieju rozgrywanego w Zabrzu przysporzył wiele satysfakcji, bowiem podopieczne trenerki Głąbik pokonały 23:16 Akademię Handballu Ruchu Chorzów. „Niebieskie” dzielnie walczyły, ale nie były w stanie znaleźć sposobu w obronie na rozpędzone Lwiątka. Olkuszanki swój premierowy triumf poparły także bardzo dobrym występem przeciwko ChKS-owi Łódź. Mecz numer dwa wygrały 17:13, więc ostatni wtorkowy sprawdzian z miejscową Pogonią 1945 miał spory ciężar gatunkowy. Nasze młode szczypiornistki z presją wynikającą z gdy o „złoto” poradziły sobie doskonale, ograły zabrzanki 19:15 i dzięki temu zapewniły sobie pierwsze miejsce, na podium wyprzedzając Łódź, Zabrze i sklasyfikowany na 4. pozycji AH Ruch Chorzów.

Skład: Gamrot, Woszczek – Bałazy, Bylica, Filo, Gbyl, Haberka, Jesień, Kaziród, Małysa, Niećko, Noga.

– Rozegrałyśmy bardzo dobry turniej i jestem zadowolona że mogłyśmy zagrać z zespołami, z jakimi na co dzień nie mamy sposobności rywalizować. Cieszę się również z tego, że zawodniczki są oddane całemu procesowi bycia piłkarką ręczną i czerpią satysfakcję z każdego momentu na boisku. Wtedy każdy mecz jest dla nas miłym i przyjemnym przeżyciem, a nie przysłowiową walką o przetrwanie – zaznacza trenerka Patrycja Głąbik.

Sześć spotkań, sześć zwycięstw i dwa triumfy w Silesia Handball Cup 2022. Świetny początek grania, może jeszcze nie o punkty, ale o stawkę. Widać, że forma idzie w górę. Oby tak dalej!

#GRAMYRAZEM