I LIGA. Paula Masiuda najskuteczniejsza!

17:00 24.02.2021

Po dwóch kolejnych weekendach z meczami o punkty, teraz przed Srebrnymi Lwicami krótka przerwa w I-ligowej rywalizacji. Spotkanie ze Zgodą Ruda Śląska zgodnie z terminarzem odbędzie się 6 lub 7 marca. Olkuszanki przystąpią do niego z pozycji wicelidera, na której dzięki dwóm zwycięstwom na początku rundy rewanżowej jeszcze bardziej się umocniły. Mamy też inne dobre wieści! Kapitan zespołu Paula Masiuda wciąż jest na prowadzeniu w ogólnej Klasyfikacji Strzelczyń! Olkuski "Leon Zawodowiec"!

I LIGA. Paula Masiuda najskuteczniejsza!
I LIGA. Paula Masiuda najskuteczniejsza!
I LIGA. Paula Masiuda najskuteczniejsza!

Masiuda w minioną sobotę ponownie wróciła do swojej rzutowej dyspozycji. Rywalki z Łodzi trafiła dziesięciokrotnie, mocno przyczyniając się do efektownej wygranej SPR-u nad ChKS-em. Dzięki ostatnim wyczynom olkuska rozgrywająca ma na prywatnym koncie już 77 bramek, czyli o 4 więcej niż wiceliderka tego samego zestawienia – Sandra Matusik z MTS-u Żory (73 gole). Podium tej klasyfikacji z 67 trafieniami uzupełniają Magdalena Fryśna (AZS AWF Handball Wrocław) i Daria Miłek (UKS Dziewiątka Legnica). Wspomniane zawodniczki zagrały we wszystkich dotychczasowych meczach swoich drużyn.

Kapitan Srebrnych Lwic na czele klasyfikacji znajduje się od kilku miesięcy. Do tej pory najwięcej bramek rzuciła w Legnicy – 14, ale radość z tego wyniku zmąciła nieco porażka z UKS Dziewiątką. Przed tygodniem we Wrocławiu Paula trafiła tylko dwa razy, ale w stolicy Dolnego Śląska miała nieco inne zadania, z których również wywiązała się znakomicie. Po tym występie pojawiły się głosy, że liderka zespołu zatraciła gdzieś swoją skuteczność, ale jak pokazał sobotni pojedynek, nic takiego nie ma miejsca.

– Dla mnie zawsze najważniejsze jest dobro drużyny. Oczywiście miło jest zbierać indywidualne pochwały, ale wygrywa i przegrywa cały zespół. Mamy to szczęście, że do tej pory na dziesięć prób wyszłyśmy zwycięsko z ośmiu, co daje nam drugie miejsce w tabeli i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Jeśli utrzymamy nasz poziom, to wierzę, że nawet mimo małych problemów kadrowych będziemy w stanie kontynuować naszą serię – zaznacza Paula Masiuda.

W Klasyfikacji Strzelczyń I ligi w TOP10 oprócz kapitan, są jeszcze dwie Srebrne Lwice. Na 9. miejscu plasuje się obecnie Paulina Łuczyk, a oczko niżej jest Paulina Marszałek. Obie szczypiornistki zdobyły po 56 bramek. Dalsze lokaty zajmują: Wiktoria Sioła (25 bramek), Magdalena Barczyk (24 gole), Sabina Radlak (23 trafienia), a pierwszą 50-tkę z 19 bramkami na kontach zamykają Anna Andrzejczyk i Julia Mrozowska. Łącznie olkuszanki w dziesięciu spotkaniach zdobyły 335 goli – najwięcej z całej ligowej stawki!

Dotychczasowy dorobek strzelecki Srebrnych Lwic:
Paula Masiuda – 77 bramek
Paulina Łuczyk – 56 bramek
Paulina Marszałek – 56 bramek
Wiktoria Sioła – 25 bramek
Magdalena Barczyk – 24 bramki
Sabina Radlak – 23 bramki
Anna Andrzejczyk – 19 bramek
Julia Mrozowska – 19 bramek
Oliwia Sołościuk – 13 bramek
Kinga Kasprowicz – 7 bramek
Weronika Gęgotek – 5 bramek
Aleksandra Zub – 5 bramek
Vanessa Nowak – 3 bramki
Kamila Pietruszka – 1 bramka
Aleksandra Nowicka – 1 bramka
Dagmara Knapik – 1 bramka

SPR Olkusz (PK)