I LIGA. Ruszają przygotowania!

16:00 11.08.2022

W poświąteczny wtorek 16 sierpnia przygotowania do nowego I-ligowego sezonu rozpoczną Srebrne Lwice. Podopieczne Marcina Księżyka, po trzech jednostkach treningowych na bieżni lekkoatletycznej wybiorą się do nadmorskiego Rewala, gdzie spędzą dziewięć pracowitych dni. Po powrocie do Olkusza w planach są mecze kontrolne oraz zajęcia na własnym parkiecie.

I LIGA. Ruszają przygotowania!
I LIGA. Ruszają przygotowania!
I LIGA. Ruszają przygotowania!

Ostatni wspólny trening Lwice odbyły jeszcze w maju, kiedy to poprzedni sezon zakończyły na 5. miejscu w tabeli. Następnie Dziewczyny dostały zasłużone wolne, ale każda laba ma swój koniec. Od 1 sierpnia olkuskie szczypiornistki trenują indywidualnie na obciążeniach przygotowanych przez trenera Księżyka.

– Zawodniczki przez dwa pierwsze tygodnie przerzucają kilogramy na siłowni i biegają. Pierwsze wspólne zajęcia zaplanowaliśmy na 16 sierpnia, kiedy to spotkamy się nie w hali, a na stadionie. Trzy pierwsze dni przeznaczymy na trening biegowy. Na parkiet wyjdziemy dopiero w Rewalu – zaznacza szkoleniowiec Srebrnych Lwic.

Nad Bałtyk olkuszanki wyjadą w piątek 19 sierpnia. Rewal to miejscówka dobrze znana Lwicom, były tam przed rokiem i miały wszystko, co potrzebne jest do budowania sportowej formy. Znad morza zespół wróci 28 sierpnia i zaraz potem wkroczy w ostatni etap przygotowań do sezonu 2022/2023.

Urozmaiceniem dla treningów będą mecze sparingowe z ligowymi przeciwnikami. Pierwsza w kolejce do towarzyskiego grania jest Sośnica Gliwice. Spotkanie odbędzie się w na początku września. Termin i miejsce pozostają do ustalenia. Następnie (tutaj data jest już zaklepana) 7 września SPR pojedzie do Żor, gdzie zmierzy się z tamtejszym MTS-em. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że przed inauguracyjnym występem na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi olkuszanki zagrają raz jeszcze, ale o tym będziemy informowali nieco później. Premierowa kolejka nowego sezonu w Grupie B odbędzie się w weekend 17-18 września. Lwice zaliczą wtedy pauzę, a do gry o punkty przystąpią tydzień później meczem z Karkonoszami Jelenia Góra.

Wiadomo już także, że przygotowań do nowego sezonu z drużyną nie rozpocznie Aleksandra Nowicka. 22-letnia bramkarka, która w Olkuszu spędziła trzy ostatnie sezony wybrała ofertę jaką otrzymała z Koszalina. Tak więc już wkrótce Olę będziemy mogli podziwiać na parkietach Superligi, a o miejsce między słupkami naszej bramki powalczy młody duet Emilia Januszek – Amelia Poczęsny. Swoją dotychczasową przygodę z handballem zawiesiła natomiast świeżo upieczona studentka Kamila Pietruszka, a kontuzja kolana Anny Andrzejczyk, jaką rozgrywająca Srebrnych Lwic odniosła na finiszu poprzedniej kampanii jest na tyle poważna, że 23-latka jeśli wróci na boisko, to dopiero za jakiś czas.

Do pierwszego składu dołączą za to dotychczasowe Juniorki grające także w młodszym roczniku. Chodzi konkretnie o Amelię Basarę, Elizę Faryńską oraz Annę Marszałek.

– Młodzież w Olkuszu jest bardzo zdolna. Dziewczyny pokazały to już nie raz. W poprzednim sezonie dysponując bodajże najmłodszym składem w całej stawce zajęliśmy bardzo dobre 5. miejsce. Zespół pokazał, że ma ogromny potencjał i że stale się rozwija. Granie młodym składem wpisuje się w obecną politykę klubu, tym większa radość, że naukę możemy łączyć z udanymi występami. Przed nami ważny okres. Od tego jak go przepracujemy w dużej mierze będzie decydować nasza jesienna dyspozycja. Już teraz zapraszamy na nasze mecze i prosimy o trzymanie kciuków, aby urazy omijały nas szerokim łukiem – kończy Marcin Księżyk.

SPR Olkusz (PK)