I LIGA. Sparingi najwyższych lotów

16:33 20.01.2021

Już w najbliższą sobotę Srebrne Lwice wrócą do wielkiego grania. Mimo, że będzie to tylko turniej towarzyski, to jednak zaplanowany trójmecz w stolicy zapowiada się wybornie. W stawce zespołów rywalizujących w „Turnieju Mistrzów I Ligi” oprócz olkuszanek zagrają: AZS AWF Warszawa – gospodarz imprezy oraz SPR Sambor Tczew – zgodnie z tytułem zmagań – liderki tabel I Ligi Kobiet w grupach A i C. Podopieczne Kamila Zawady zaproszenie do udziału w turnieju dostały w chwili, kiedy również prowadziły w ligowym zestawieniu grupy B i choć ostatecznie do rundy rewanżowej przystąpią z 2. miejsca, to jednak nikt nie zamierzał rezygnować tak samo z zaproszenia, jak i przyjazdu na Marymoncką.

I LIGA. Sparingi najwyższych lotów
I LIGA. Sparingi najwyższych lotów
I LIGA. Sparingi najwyższych lotów

Tym sposobem już niebawem olkuskie szczypiornistki na przestrzeni kilku godzin rozegrają dwa bardzo wartościowe spotkania sparingowe, które pozwolą im na nowo poczuć adrenalinę związaną z dniem meczowym, a trenerowi Zawadzie pokażą, jak na tle wymagających rywali wypada jego zespół.

– Ostatni pojedynek o stawkę zagraliśmy miesiąc temu. To dużo czasu, dlatego po wznowieniu przygotowań do drugiej części sezonu potrzebujemy takich sprawdzianów, a obsada najbliższego turnieju gwarantuje wysoki poziom sportowy. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i do stolicy pomimo towarzyskiego charakteru spotkań pojedziemy mocno zmotywowani. Dziewczyny potrzebują gry, aby wrócić na optymalne obroty – komentuje szkoleniowiec SPR-u.

Pierwszym przeciwnikiem Srebrnych Lwic w Hali Gier przy Marymonckiej będzie lider tabeli gr. C – AZS AWF Warszawa. Początek meczu w samo południe. Na godzinę 14:30 zaplanowano drugie spotkanie, w którym olkuszanki zagrają z przewodzącymi grupie A zawodniczkami z Tczewa. Zmagania zakończy konfrontacja stołecznych „Akademiczek” z Samborem.

Jak wypadną Srebrne Lwice na tle liderek innych grup na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi? Na teraz trudno wyrokować, ale jednego możemy być pewni – szykuje się kapitalne widowisko, o którego finale oczywiście poinformujemy kibiców szczypiorniaka.

SPR Olkusz (PK)