JUNIORKI MŁODSZE. Pogrom na początek

17:00 18.10.2023

Kolejna drużyna, która zainaugurowała rozgrywki w nowym sezonie, to Juniorki Młodsze. Zespół złożony z zawodniczek urodzonych w latach 2007-2009, pierwsze spotkanie rozegrał na wyjeździe z Cracovią i wrócił do domów w dobrych nastojach. Młode Lwice pokonały bowiem rywalki ze stolicy Małopolski 56:26. Trzydzieści goli różnicy daje pogląd na boiskowe wydarzenia.

„Pasiaczki” grają pod nazwą Fundacji, jako nowy twór, chcąc kontynuować klubowe tradycje. Trudna rzeczywistość wymusiła zmiany organizacyjne, ale i chyba wzmocniła ducha, co z pewnością nakręca do dalszego działania na rzecz ratowania szczypiorniaka w Cracovii. Sportowo jeszcze trochę brakuje, ale początek drogi nigdy nie należy do łatwych. Tym bardziej, że naprzeciwko gospodyń stanęły ograne na ogólnopolskich arenach zawodniczki z Olkusza, pamiętające walkę o halowy ćwierćfinał i srebro Mistrzostw Polski na piasku z ubiegłej kampanii ligowej.

Po pierwszych pięciu minutach meczu rozgrywanego w Zielonkach, Młode Lwice po trafieniach Weroniki Kaziród, Amelii Filo oraz Neli Krężel prowadziły 5:0. Im dłużej trwało to spotkanie, tym przewaga ekipy prowadzonej wyjątkowo z ławki przez Monikę Pastwy rosła. Na półmetku pierwszej połowy Młode Lwice miały już dziewięć bramek przewagi – 16:7, ale i tak wciąż szukały kolejnych goli. Dzięki temu przewaga gości do przerwy wynosiła czternaście trafień – 29:15, z czego aż dziewięć razy do siatki „Pasiaczek” piłkę skierowała Kaziród, a Julia Bylica z Marzeną Nogą dopiero zaczęły się „rozgrzewać” przed kanonadą w trakcie drugich dwóch kwadransów.

Po zmianie stron na parkiecie niewiele się zmieniło. Młode Lwice dzieliły i rządziły na boisku, szlifując wynik po swojej stronie. Barierę pięćdziesięciu zdobytych bramek złamały na sześć minut przed końcową syreną, a ostatnimi akcentami w ataku były udane szarże Nogi, Bylicy oraz Alicji Jesień.

Ze względu na wynik i meczowy scenariusz trzeba przyznać, że otwarcie sezonu nie należało do wybitnie ciężkich. Wydaje się, że znacznie trudniejszy sprawdzian czeka nasze Dziewczyny w najbliższy poniedziałek 23 października, kiedy to na Wiejską przyjedzie kolejny reprezentant krakowskiego szczypiorniaka SKS Kusy. Pierwszy gwizdek o 17:15.