JUNIORKI. Z Kusym na +15!

18:00 15.10.2022

Drugi mecz i drugie pewne zwycięstwo Młodych Lwic w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek. Podopieczne Marcina Księżyka w sobotę pokonały we własnej hali Kusego Kraków 38:23, czym potwierdziły, że w tym sezonie w wojewódzkich zmaganiach ciężko będzie je zatrzymać. Przyjezdne kroku olkuszankom dotrzymywały jedynie w pierwszych minutach. W kolejnych, przewaga gospodyń nie podlegała już żadnej dyskusji.

Najpierw Kielce, teraz Kraków. Młode Lwice udowadniają, że niestraszne im pojedynki z dużo większymi ośrodkami sportowymi od Olkusza. Zespół oparty w zdecydowanej większości na zawodniczkach I Ligi jak na razie nie zawodzi i pewnie zmierza po obronę kolejnego już wojewódzkiego mistrzostwa.

Kusy jako tako trzymał się do 10. minuty, kiedy to wynik oscylował w granicach remisu. Później już podopieczne Marcina Księżyka śrubowały wynik, a trener gospodyń szukał na boisku co rusz nowych rozwiązań, dając nieco odpocząć tym zawodniczkom, które następnego dnia miały „bić się” o punkty w seniorskiej drużynie.

Tym sposobem na parkiecie zameldował się komplet piętnastu olkuskich piłkarek, z których najwięcej zasług zebrała Karolina Herian – autorka 9 trafień. Równie aktywna w ofensywie była zdobywczyni 7 goli Amelia Basara, a niepisane podium w plebiscycie na najskuteczniejsze zawodniczki po stronie SPR-u uzupełniła Wiktoria Kozyra – 6 bramek.

Po pierwszych 10 minutach miejscowe prowadziły 7:5, po kwadransie 11:8, po 20 minutach 14:10, a do przerwy przewaga wzrosła do 9 trafień – 21:12.

Druga połowa z jeszcze większą dominacją po stronie gospodyń. Z dużą łatwością do siatki trafiała Herian, dzielnie wspierały ją Nowak z Kozyrą, a później do głosu bod bramką rywalek doszła też Nikola Sołościuk. Młode Lwice znacznie poprawiły wynik po dwóch seriach, w których z rzędu uzyskały najpierw pięć, a następnie cztery gole. W 40. minucie na tablicy obowiązywał wynik 28:14, po kolejnych dziesięciu było 34:18, a rezultat na 38:23 z rzutu karnego ustaliła Anna Marszałek.

Po dwóch kolejkach SPR Olkusz z kompletem sześciu punktów i bilansem bramkowym +25 jest liderem tabeli.

Z racji tego, że stawka uczestników zmagań w Małopolskiej Lidze Juniorek jest skromna, to 6 listopada zgodnie z terminarzem olkuszanki zakończą pierwszą rundę rozgrywek wyjazdowym meczem z Pałacem Młodzieży Tarnów. Od końca listopada do 11 grudnia odbędą się natomiast rewanże, w których Młode Lwice przy Wiejskiej podejmą Koronę Handball i PM Tarnów, w hali rywala grając tylko raz, gościnnie występując na obiekcie Kusego.