MŁODZICZKI. Porażka 2007 w Wilczyskach

20:00 09.12.2021

W czwartkowy wieczór olkuskie Młodziczki 2007 wybrały się na mecz 5. kolejki Ligi Małopolskiej do Wilczysk. Lwiątka przegrały z Sępem, a rywalki dominowały głównie w drugiej połowie. Po pierwszej nie wszystko było jeszcze stracone… Bo cztery trafienia różnicy to strata, jaką śmiało można odrobić.

Niestety, przy gorszym dniu ciężko o odwrócenie losów spotkania. Gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie, którego ani na moment nie oddały. Najpierw 6:1, potem 10:4, a do przerwy 15:11. Pierwszoplanowe role w drużynie UKS-u odgrywały Gabriela Szpila z Marceliną Nowak, natomiast po stronie przyjezdnych najlepiej wyglądał duet Jagoda Łuszczek – Hanna Pilarek.

Po zmianie stron szczypiornistki Sępa jeszcze mocniej podkręciły tempo rozgrywania swoich akcji. Podopieczne Zbigniewa Ligięzy trafiały właściwie z każdej pozycji, a olkuszanki miały swoje problemy w ofensywie. Dużo nerwowych zagrań, niewymuszonych błędów oraz niecelnych rzutów. Na domiar złego dla przyjezdnych, w drugich 25 minutach prawdziwy koncert gry dała Maja Gruca, która finalnie zdobyła dwanaście goli, w pełni zasługując na miano MVP spotkania. 22:17, 27:19, 30:21 i równo z końcową syreną 34:23 dla gospodyń.

Sęp zasłużenie zwyciężył i sięgnął po punkty, natomiast olkuszanki muszą szybko wyciągnąć wnioski, bo już w najbliższą niedzielę zespół Agaty Nowak czeka kolejne spotkanie o punkty. Tym razem we własnej hali przy Wiejskiej, Lwiątka podejmą UKS Krakowiaka. Pierwszy gwizdek sędziów 12 grudnia w samo południe.