MŁODZICZKI. Zaległości odrobione

10:00 01.03.2021

W zaległym spotkaniu 2. kolejki Małopolskiej Ligi Młodziczek, SPR I Olkusz pokonał na wyjeździe Cracovię i dzięki zdobytym punktom podopieczne Moniki Pastwy wskoczyły na fotel wicelidera tabeli, ustępując jedynie niepokonanemu od początku sezonu Kusemu Kraków. W sobotę, w hali „Pasiaczek” olkuszanki odniosły efektowny triumf. Kapitalny występ zaliczyła Zuzanna Pawłowska, która aż 18 razy trafiła do siatki miejscowych! Wygrana w stolicy Małopolski była przedwczesnym prezentem dla trenerki Pastwy, która właśnie dzisiaj obchodzi swoje kolejne 18. urodziny.

Nie tak dawno doszło do identycznego starcia, tyle tylko że rolę gospodarza pełniły Lwiątka. SPR wygrał bez trudu 38:7 i w rewanżu przełożonym z początku kampanii trudno było zakładać, że krakowianki będą w stanie poważniej zagrozić naszej ekipie.

I rzeczywiście, od początku sobotniego pojedynku na parkiecie dominowała jedna drużyna. Pierwsze bramki dla gości zdobyła Zuzanna Krupa, które swoimi trafieniami potwierdziła Zuzia Pawłowska. Dwa gole na samym początku dorzuciła również Zosia Czarnota, a swoją obecność na boisku zaznaczyły też skrzydłowe: Aleksandra Rasiak i Patrycja Łabuda. Tym sposobem po premierowych 10 minutach olkuszanki prowadziły 10:3, ale to i tak był dopiero początek jeśli chodzi o ofensywne popisy Lwiątek. Te z każdą następną minutą na placu gry czuły się coraz pewniej, co najlepiej obrazował wynik. Przewaga przyjezdnych wciąż rosła, a na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu faworyta 22:4

Po zmianie stron doszło do nie lada sytuacji. Otóż gospodynie przez całą drugą połowę zdobyły zaledwie jedną bramkę! Zasługa to całej olkuskiej drużyny – dobrze broniącej, ale i niezwykle skutecznej w ataku. Zdobywane przez gości raz za razem bramki skutecznie zniechęcały do gry „Pasiaczki”, które w pewnym momencie zupełnie straciły pomysł na przeciwstawienie się wiceliderowi. A jak przystało na zespół aspirujący do wygrania ligi, olkuszanki nie odpuściły, śrubując rezultat jak tylko się dało. W 30. minucie 4:27, w 35. 4:34, w 40. 4:40, a w 45. 4:43. Największy udział w zdobywaniu goli po stronie gości miały Zuzie – Pawłowska i Krupa, które we dwie rzuciły ich aż 31! Z tego niepisanego „wewnętrznego pojedynku” zwycięsko wyszła ta pierwsza, udowadniając, że także i Ona zgłasza swoją kandydaturę do Kadry Polski rocznika 2006. Przypomnijmy, że zaszczytu uczestnictwa w centralnej konsultacji szkoleniowej w Szczyrku dostąpiła w ostatnich dniach Zuzia Krupa. Zarówno dla Niej, jak i całej społeczności SPR-u Olkusz było to wielkie wydarzenie.

Mocno cenimy sobie także sobotnie zwycięstwo, choć oczywiście rywal nie był z najwyższej półki. Wygrana ta pozwoliła jednak wskoczyć tuż za plecy lidera z Krakowa i z tej perspektywy olkuszanki mogą przygotowywać się do kolejnych, czekających je wyzwań. Zespół zdobyte trzy punkty zadedykował swojej trenerce, która 1 marca świętuje urodziły – osiemnaste oczywiście!